لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر  شد
لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر  شد

لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر شد شهردار تبریز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز را تقدیم شورا کرد. به گزارش قلم پرس،، یعقوب هوشیار در خصوص تعرفه عوارض سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز گفت: شفاف‌سازی فهرست […]
لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز تقدیم شورای اسلامی شهر شد

شهردار تبریز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، لایحه تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز را تقدیم شورا کرد.

به گزارش قلم پرس،، یعقوب هوشیار در خصوص تعرفه عوارض سال ۱۴۰۳ شهرداری تبریز گفت: شفاف‌سازی فهرست بها و رفع ابهامات موجود اولویت شهرداری تبریز در تدوین لایحه تعرفه عوارض محلی بود که  در کنار آن موارد جدیدی نیز به تعرفه اضافه شدند.

وی با اشاره به بحث شفاف‌سازی در تعرفه عوارض محلی افزود:پرونده‌های ماده ۷۷ و دلایل اختلاف بین مؤدی و شهرداری تبریز و همچنین آرای دیوان محاسبات شفاف‌سازی شده است.

هوشیار با اشاره به سقف افزایش تعرفه عوارض محلی در سال ۱۴۰۳ اعلام کرد: سقف افزایش تعرفه بر اساس دستورالعمل‌های وزارت کشور رعایت شده و تلاش کرده‌ایم  در مناطق کم‌برخوردار شهر این افزایش زیر خط تورم باشد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ۴۵ درصدی تعرفه عوارض محلی در سال آینده رعایت شده ولی در مناطق کم‌برخوردار شهر زیر ۲۵ درصد است.

شهردار تبریز با بیان اینکه تبریز بعد از تهران رتبه دوم صدور پروانه ساختمانی را دارد، ابراز داشت: مشوق‌هایی در صدور پروانه اعمال شده است که در نتیجه آن در سال جاری بعد از کلانشهر تهران، تبریز جایگاه دوم صدور پروانه ساختمانی را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: ساده‌سازی تعرفه عوارض محلی در سال آینده مبنای تدوین لایحه آن بود.