قیمت نان در آذربایجان شرقی افزایش ندارد
قیمت نان در آذربایجان شرقی افزایش ندارد

مدیرکل غله و امور بازرگانی آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص انواع نان در این استان وجود ندارد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اسفندیار ابوالحسن زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نظر کار گروه آرد و نان آذربایجان شرقی و با توجه به سیاست‌های کلان کشور هیچ گونه افزایش […]مدیرکل غله و امور بازرگانی آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص انواع نان در این استان وجود ندارد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اسفندیار ابوالحسن زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نظر کار گروه آرد و نان آذربایجان شرقی و با توجه به سیاست‌های کلان کشور هیچ گونه افزایش قیمتی در نان وجود نداشته است بر این اساس نانواها مکلف هستند براساس قیمت‌هایی که اتحادیه‌ها قبلاً ارائه کردند و در نانوایی ها نصب شده است، نان را پخت و تحویل مردم دهند.

وی با اعلام اینکه در خصوص افزایش قیمت نان هیچ گونه مصوبه‌ای وجود نداشته و در سطح کشور نیز بخشنامه ای در این خصوص وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قیمت آرد و نان بر اساس سیاست‌های کلان کشوری تعیین می‌شود و استان آذربایجان‌شرقی هم از آن تبعیت می‌کند و افزایشی در این خصوص وجود ندارد.

 ابوالحسن زاده  در خصوص فعالیت برخی نانواهای آزادپز گفت: شاید برخی از واحدهای نانوایی آزاد پز و نانوایی های پخت نان های سبوس دار، رژیمی یا ترکیبی بخواهند افزایش قیمت داشته باشند که در این خصوص نیز به آنها مجوز افزایش قیمت نداده‌ایم.

وی تاکید کرد: هر نانوایی که خارج از قیمت مصوب نان به مردم عرضه کند تحت پیگرد دستگاه های اجرایی مربوط مثل تعزیرات، سازمان جهادکشاورزی، سازمان حمایت از مصرف کننده و کارگروه آرد و نان استان قرار می گیرد و در این خصوص رصد لازم انجام می شود.

ابوالحسن زاده همچنین در خصوص ذخایر آرد و گندم در آذربایجان شرقی گفت: ذخایر کافی در استان وجود دارد و هیچ مشکلی در این ارتباط نیز نداریم.

وی با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی ۶ هزار و ۳۰۰ واحد نانوایی یارانه ای فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ واحد نانوایی در شهرستان تبریز به مردم خدمات ارایه می دهند .

انتهای پیام/