قدردانی اشرف غنی از مواضع ایران در قبال تحولات افغانستان
قدردانی اشرف غنی از مواضع ایران در قبال تحولات افغانستان

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در کنفرانس وزرای خارجه قلب آسیا در دوشنبه‌ به سر می برد، بعد ازظهر امروز (سه شنبه) در دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، روند صلح در این کشور، مسائل منطقه ای و روابط […]

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در کنفرانس وزرای خارجه قلب آسیا در دوشنبه‌ به سر می برد، بعد ازظهر امروز (سه شنبه) در دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، روند صلح در این کشور، مسائل منطقه ای و روابط دوجانبه را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

در این دیدار رئیس جمهور افغانستان با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات افغانستان، آمادگی کشورش برای گسترش روابط در همه عرصه ها و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را اعلام کرد. 

آینده صلح در افغانستان و جایگاه ایران در کمک به استقرار صلح و ثبات در جمهوری اسلامی افغانستان از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شامگاه یکشنبه برای انجام سفری دوجانبه و شرکت در کنفرانس قلب آسیا وارد دوشنبه شد، ضمن شرکت در این کنفرانس با رئیس جمهور تاجیکستان، وزرای خارجه هند، افغانستان و جمهوری آذربایجان و دبیر اجرایی سیکا دیدار و گفت و گو کرد.

نهمین کنفرانس قلب آسیا – روند استانبول از روز دوشنبه به مدت دو روز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان در حال برگزاری است. 

۱۵ کشور عضو قلب آسیا شامل جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، چین، روسیه، هند، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان، ترکیه، آذربایجان، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هستند. آمریکا، استرالیا، کانادا، دانمارک، مصر، فرانسه، فنلاند، آلمان، عراق، ایتالیا، ژاپن، نروژ، لهستان، اسپانیا، سوئد و انگلیس هم کشورهای حامی قلب آسیا به شمار می‌روند.

کنفرانس قلب آسیا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ در استانبول، کابل، آلماتی، پکن، اسلام آباد، امریتسار، باکو و استانبول برگزار شده است.

انتهای پیام/