فریده شجاعی: سرمربی بسکتبال سه نفره زنان تغییر نمی‌کند/ برای اردو دنبال سالن و خوابگاه هستیم
فریده شجاعی: سرمربی بسکتبال سه نفره زنان تغییر نمی‌کند/ برای اردو دنبال سالن و خوابگاه هستیم

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان دو مسابقه مهم انتخابی المپیک پیش رو دارد و باید شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک توکیو امتحان کند. اولین رویداد ۵ تا ۹ خرداد ۱۴۰۰ به میزبانی اتریش برگزار می‌شود که ۴۰ تیم (۲۰ تیم زنان و ۲۰ تیم مردان) از ۳۶ کشور حضور […]

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان دو مسابقه مهم انتخابی المپیک پیش رو دارد و باید شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک توکیو امتحان کند.

اولین رویداد ۵ تا ۹ خرداد ۱۴۰۰ به میزبانی اتریش برگزار می‌شود که ۴۰ تیم (۲۰ تیم زنان و ۲۰ تیم مردان) از ۳۶ کشور حضور دارند و ۳ سهمیه( در هر بخش مردان و زنان) توزیع می‌شود. ایران در گروه B با ژاپن، اوکراین، ترکمنستان و استرالیا هم‌گروه است.

دومین مسابقه هم ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) با حضور ۶ تیم به میزبانی بوداپست مجارستان برگزار و یک سهمیه توزیع می‌شود. تیم ایران در این مسابقه نسبت به مسابقات اتریش شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارد.

فریده شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا به زمان برگزاری اردوی تیم ملی اشاره و بیان کرد: اردوی تیم ملی ۱۸ فروردین شروع می‌شود اما اکنون دنبال سالن هستیم چون لیگ مردان در سالن آزادی برگزار می‌شود و امکان تشکیل اردو در آنجا را نداریم، بنابراین در حال مذاکره برای گرفتن سالن و خوابگاه کنار هم هستیم.

او در واکنش به این موضوع که شنیده شده فدراسیون به دنبال رایزنی با کاترینا چاتزیداکی(مربی یونانی تیم‌مهرام‌در لیگ زنان) برای هدایت تیم ملی است، گفت: سرمربی تیم ملی همچنان خانم نیکا بیک‌لیک‌لی است و در مسابقات انتخابی المپیک هدایت تیم را برعهده دارد.

شجاعی به مسابقات مهارت‌های فردی زیر ۱۵ سال اشاره کرد و گفت: این مسابقات ۴ اردیبهشت و به صورت آنلاین برگزار می‌شود، یعنی مسابقات در کشور خودمان برگزار و به صورت آنلاین برای ناظران فیبا پخش خواهد شد. خانم سوسن فتحی هم مربی تیم زیر ۱۵ سال برای این مسابقات است.

انتهای پیام