عبدالملک الحوثی: صحنه یمن «کربلای معاصر» است
عبدالملک الحوثی: صحنه یمن «کربلای معاصر» است
«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی بر مقاومت تا پیروزی در برابر متجاوزین به یمن تأکید کرد و صحنه یمن را «کربلای معاصر» خواند

سید «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز عصر (سه‌شنبه) در سخنانی به مناسبت روز عاشورا، هرگونه ظلم علیه مسلمانان در سرتاسر جهان را محکوم کرد و گفت: ما در کنار آزادگان مظلوم در ایران اسلامی، لبنان، سوریه و بحرین هستیم.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله، او همچنین به تلاش‌ها برای ایجاد تفرقه و چند دستگی در میان کشورهای اسلامی اشاره و این تلاش‌ها را فتنه‌انگیزی خواند و محکوم کرد.

رهبر انصارالله یمن افزود: ما هرگونه ظلمی که مسلمانان در کشمیر و میانمار دچار آن هستند؛ ظلمی که صرفا به علت مسلمان بودنشان متحمل می‌شوند را قویا محکوم می‌کنیم و مواضع ما در قبال مسائل کلی از عقاید اصلی ما نشئت می‌گیرد.

بدرالدین الحوثی، ادامه داد: «ما در برابر دشمنان خشوع و تضرع نمی‌کنیم و از آزادی و کرامت و استقلال خود کوتاه نمی‌آییم و می‌گوییم که هیهات من الذله، ما به خداوند و وعده‌اش اطمینان داریم که ثمره فداکاری‌های ما پیروزی است.»

او گفت: «جنگی که در آن دهها هزار کشته و زخمی و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند نشان دهنده مظلومیت ماست و می‌توان گفت که [صحنه یمن] کربلای امروز است. موضع ما اصولی است و با دشمنی با اسرائیل و ایستادگی در کنار مسأله فلسطین و مقابله با هیمنه آمریکا و سیاست‌های استعمارگری آن آغاز می‌شود.»

رهبر انصارالله یمن همچنین گفت که یمنی‌ها در کنار تمامی «مظلومان» و «آزدگان» جهان هستند و با جمهوری اسلامی ایران که تحت محاصره و تبلیغات دشمنان قرار گرفته ابراز همبستگی می‌کنند.

بدر الدین الحوثی در ادامه کشورهایی که در تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند را «خائنان عرب» توصیف کرد و گفت که انصارالله یمن روابط خود را با کشورهای عربی بر اساس «برادری اسلامی» پی‌ریزی می‌کند.

او کارزار کربلا را جنگ بین حق و باطل، خیر و شر، عدالت و ظلم، نور و تاریکی و میان آزادگی و بردگی دانست و گفت که تأثیر واقعه کربلا در طول تاریخ بر روی نسل‌های مختلف مشهود است و هیچ زمانی این تأثیر پایان می یابد؛ چرا که با مسائل واقعی امت و مسائلی که بر روی آینده آنها مؤثر است، سر و کار دارد.

الحوثی تأکید کرد: مسأله دیروز همان مسأله امروز است و مشکل همچنان باقی است و گزینه‌های پیش رو نیز همانها هستند و طبیعتا همان نتایج و آثار را در پی دارند. هنگامی که یزید از امام حسین (علیه السلام) خواست تا بیعت کند؛ ایشان فرمود که فردی مثل من با کسی مثل تو بیعت نمی‌کند و با این سخن، امام حسین موضع ایشان در برابر ظلم و انحراف و هیمنه اموی کاملا مشخص شد.

این سخنان در جمع دهها هزار نفر از مردم صنعاء که به مناسبت شهادت امام حسین (علیه السلام) گرد آمده بودند ایراد شد.