طرح رتبه‌بندی و ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش
طرح رتبه‌بندی و ساماندهی نیروهای غیررسمی در آموزش و پرورش

به گزارش قلم پرس از تبریز، علیرضا منادی از آغاز سفرهای استانی در سال جدید از بررسی و تشریح برنامه‌های کمیسیون آموزش خبر داد و اظهار داشت: دو طرح مهم رتبه‌بندی فرهنگیان و ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش نیز در سال جدید در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد داشت. وی گفت: مهم‌ترین اولویت […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، علیرضا منادی از آغاز سفرهای استانی در سال جدید از بررسی و تشریح برنامه‌های کمیسیون آموزش خبر داد و اظهار داشت: دو طرح مهم رتبه‌بندی فرهنگیان و ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش نیز در سال جدید در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد داشت.

وی گفت: مهم‌ترین اولویت کمیسیون آموزش در سال جدید بررسی طرح رتبه‌بندی معلمان و تصویب آن برای فرهنگیان است.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون آموزش در سال جدید سفرهای استانی خواهد داشت، افزود: این سفرها به منظور نظارت میدانی در حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری بوده و در سال جدید از برنامه‌های کمیسیون است.

طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش در دستور کار کمیسیون آموزش

وی، طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش را یکی دیگر از اولویت‌‎های کمیسیون آموزش در سال ۱۴۰۰ برشمرد و یادآور شد: در راستای تأمین امنیت شغلی معلمان غیررسمی آموزش و پرورش، کمیسیون طرحی را تدوین کرده که در سال جدید این طرح در کمیسیون آموزش بررسی و راهی صحن علنی مجلس خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: همچنین طرحی با عنوان «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون نهایی و به صحن علنی مجلس ارائه شده که با تصویب این طرح نیز تحول بزرگی در حوزه پژوهش و شرکت‌‎های دانش بنیان محقق خواهد شد.

همسان‌سازی حقوق اساتید در سال ۱۴۰۰ محقق می‌شود

منادی با بیان اینکه طرح‌‎های از جمله تدریس زبان مادری و قومیت‌ها در نوبت رسیدگی در کمیسیون قرار دارد، اضافه کرد: موضوع دیگری که در کمیسیون پیگیری و سال آینده اجرایی خواهد شد، متناسب‌سازی حقوق اساتید دانشگاه‌ها بود که در سال ۱۴۰۰ حقوق اساتید دانشگاه‌های ذیل وزارت علوم با حقوق اساتید علوم پزشکی همسان‌سازى خواهد شد.

وی متذکر شد: همچنین نظارت بر اجرای طرح آمایش آموزش عالی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است نیز در دستور کار کمیسیون آموزش قرار دارد تا منجر به تعطیلی واحدهای دانشگاهی نشود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین رقم ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی مدارس در نظر گرفته شده که اجرای آن نیز در سال آینده پیگیری خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: افزایش اعتبارات حوزه آموزش عالی و افزایش اعتبارات حوزه فناوری دو اقدام دیگری بود که در سال ۱۴۰۰ نظارت جدی بر عملکرد دستگاه‌ها در نحوه هزینه‌کردها وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س