ضرورت پیگیری راه‌اندازی کارخانه نوآوری در سفر معاون فناوری رئیس‌جمهور به تبریز
ضرورت پیگیری راه‌اندازی کارخانه نوآوری در سفر معاون فناوری رئیس‌جمهور به تبریز

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز بر ضرورت پیگیری راه‌اندازی کارخانه نوآوری این شهر در سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به کلانشهر تبریز تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس، حجت‌الاسلام رسول برگی، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و شعار سال ۱۴۰۱ مبنی بر حمایت از تولید دانش‌بنیان اظهار داشت: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین نیاز مدیریت شهری، طرحی مبنی بر الزام ایجاد کارخانه نوآوری تبریز را تدوین و در صحن علنی شورا مطرح کردیم.

وی افزود: بر اساس این طرح شهرداری مکلف است با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی و تجربیات کلانشهرهای دیگر نسبت به انتخاب یکی از مکان‌های مناسب تحت تملک خود و تجهیز آن با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری آذربایجان شرقی، پارک علم و فناوری و دیگر دستگاه‌های مسئول در این حوزه، حداکثر در مدت ۶ ماه نسبت به راه‌اندازی کارخانه نوآوری تبریز اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: با توجه به سفر دکتر سورنا ستاری، معاون محترم علمی و فناوری رئیس‌جمهور به تبریز، مدیریت شهری و مسئولین مربوطه بایستی پیگیر راه‌اندازی این کارخانه باشند تا هر چه سریع‌تر بتوانیم به اهداف پیش‌بینی‌شده دست پیدا کنیم.

برگی در رابطه با فعالیت کارخانه‌های نوآوری خاطرنشان کرد: مراکز نوآوری شهری مراکزی هستند که در آن برای هوشمند سازی و بهینه‌سازی روش‌های اجرایی و ساخت سامانه‌ها، دستگاه‌ها، قطعات موردنیاز و حل مسائل مدیریت شهری اقدام و برنامه‌ریزی می‌شود.

وی در پایان گفت: فعالیت‌های این مراکز با تأکید بر ارتباط مستمر و مؤثر با مراکز علمی، پژوهشی و صنعتی با اولویت استارتاپ‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان که در حال حاضر در اغلب کلانشهر ها در حال فعالیت هستند، صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/