صدور بیش از ۱۲۰۰ رأی در راستای مجازات جایگزین حبس در بوشهر
صدور بیش از ۱۲۰۰ رأی در راستای مجازات جایگزین حبس در بوشهر

علی جمادی در گفتگو با میزان با اشاره به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری گفت: باید سعی شود که سیاست حبس‌زدایی را اعمال کنیم و از عفو‌ها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم. رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: در دوره تحول قوه قضاییه به ریاست آیت الله […]

علی جمادی در گفتگو با میزان با اشاره به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری گفت: باید سعی شود که سیاست حبس‌زدایی را اعمال کنیم و از عفو‌ها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: در دوره تحول قوه قضاییه به ریاست آیت الله رئیسی،ایجاد اعتماد مردم، امنیت پایدار و تحول و تسهیل در ارائه خدمت و خدمت رسانی مستمر به مردم در راستای تکریم ارباب رجوع مورد تاکید قرار گرفته است.

جمادی اضافه کرد: از مهمترین ملاک‌های ارزیابی و سنجش عملکرد حوزه‌های قضایی تکریم ارباب رجوع، توسعه کمی و کیفی خدمات الکترونیک و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری، تسریع در رسیدگی و رفع اطاله دادرسی و کاهش حجم موجودی پرونده‌های قضایی و تلاش در راستای صلح و سازش است.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ماه تعداد ۱۲۲۷ مورد مجازات‌های جایگزین حبس در دادگستری بوشهر صادر شده است گفت: این مجازات‌ها شامل الزام به خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی، نظام نیمه آزادی تحت نظارت سامانه الکترونیکی و مواردی از این دست است.

انتهای پیام/