به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، هادی ناری اظهار داشت: با ۱۴ ساعت تلاش سخت و مستمر محیط بانان فداکار اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی، شکارچیان غیرمجاز حیوانات بومی پارک ملی کیامکی در ارتفاعات کنتال دستگیر شدند. وی افزود: در پی ورود […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، هادی ناری اظهار داشت: با ۱۴ ساعت تلاش سخت و مستمر محیط بانان فداکار اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی، شکارچیان غیرمجاز حیوانات بومی پارک ملی کیامکی در ارتفاعات کنتال دستگیر شدند.

وی افزود: در پی ورود شکارچیان به پارک ملی کنتال، مامورین و محیط بانان پاسگاه‌های ایری، کنتال و نوجه مهر شهرستان جلفا در یک ماموریت و گشت و کنترل سخت و نامحسوس ۱۴ ساعته موفق به دستگیری متخلفین شدند.

ناری گفت: طی این عملیات شبانه که در صعب العبورترین منطقه پارک ملی کنتال انجام شد، مامورین اجرائی در ساعت ۴ صبح شکارچیان را در منطقه (جهنم دره‌ سی) در حالی که خواب بودند دستگیر کرده و از متخلفین یک لاشه کل ۳ ساله، دو قبضه سلاح گلوله زنی و تعدادی فشنگ ضبط کردند.

به گفته وی، متخلفان سه مرد میانسال حدود ۴۵ تا ۵۰ ساله بودند که پس از پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و تکمیل پرونده برای تعیین تکلیف و صدور حکم قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جلفا در ادامه تاکید کرد: با توجه به تلاش شبانه روزی محیط بانان شهرستان جلفا در حفاظت از تنوع زیستی و حیات وحش شهرستان، از همه دوستداران محیط زیست تقاضا داریم هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ۱۸۱۲ یا با شماره ۴۲۰۲۴۲۲۷ اطلاع دهند، تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن و پیشگیری از فجایع بعدی اقدام شود.

اتنتهای پیام/۶۰۰۰۱