در مورد استوکس و اروین روند قانونی را از طریق فیفا طی خواهیم کرد / استوکس مشکلات خانوادگی دارد
در مورد استوکس و اروین روند قانونی را از طریق فیفا طی خواهیم کرد / استوکس مشکلات خانوادگی دارد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در برنامه موج فوتبال پیرامون مسائل مختلف باشگاه صحبت‌هایی مطرح کرد. به گزارش قلم پرس، علی‌رضا اسدی در این برنامه درباره قضاوت‌های داوران در دیدارهای لیگ برتر اظهار داشت: ضمن احترام به تمام داورانی که قضاوت فوتبال را بر عهده‌دارند، با توجه به مشکلاتی که قضاوت مسابقات دارند، اعتراض در فوتبال نباید […]

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در برنامه موج فوتبال پیرامون مسائل مختلف باشگاه صحبت‌هایی مطرح کرد.

به گزارش قلم پرس، علی‌رضا اسدی در این برنامه درباره قضاوت‌های داوران در دیدارهای لیگ برتر اظهار داشت: ضمن احترام به تمام داورانی که قضاوت فوتبال را بر عهده‌دارند، با توجه به مشکلاتی که قضاوت مسابقات دارند، اعتراض در فوتبال نباید به یک تعارض و مخالفت‌های شدید تبدیل شود؛ اگر این کار ادامه یابد به تنش‌های اجتماعی می‌انجامد و جو ورزشگاه‌ها را برهم می‌ریزد؛ حق باشگاه به‌عنوان یک حق ثابت‌شده این است که نسبت به قضاوت داوران می‌توانند اعتراض و مصاحبه کنند یا هر اقدام دیگری که در راستای اصلاح ساختار است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: زمانی که من در فدراسیون حضور داشتم برخوردهایی با داوران می‌شد، حتی اگر اشتباه سهوی بود. اگر اشتباهات تکرار شود این احساس پیش می‌آید که اشتباهات به سمت عمدی شدن پیش می‌روند؛ مخصوصاً در مورد تیم‌های شهرستانی. دلیل اینکه در مورد تیم‌های شهرستانی صحبت می‌کنم که این تیم‌ها بسیار دوست‌داشتنی هستند؛ البته تهران هم یک شهرستان است و هیچ تفاوتی با بقیه ندارد.

وی درباره بحث‌های پیرامون توشاک، اروین و استوکس گفت: سؤال در مورد جدایی توشاک، اروین و استوکس پیش آمد که البته موضوعاتشان فرق دارد. توضیح مسائل در مورد هرکدام این‌ها فرق دارد. جمع‌بندی همه اما این است که آن را به یک مورد در باشگاه ربط دهند. اما در باشگاه موضوع خاصی نیست.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی ادامه داد: باشگاه در مورد این نفرات بیشتر از تعهداتش عمل کرده است. وقتی آی تی سی بازیکن صادر می‌شود، فدراسیون مجوز بازی بازیکن را در تیم جدیدش صادر می‌کند. اگر هر اختلافی وجود داشت، آی تی سی صادر نمی‌شد و در این صورت کارت بازیکن صادر نمی‌شد و نمی‌توانست بازی کند.

وی درباره شرایط آنتونی استوکس تأکید کرد: مشکل اساسی که استوکس داشت، در رابطه با خانواده‌اش بود. شاید به‌نوعی هم دلش نخواهد که مشکلات شخصی‌اش بیان شود. این مشکلات کاملاً شخصی هستند. بازیکن در شرایطی است که در این وضعیت که مدارک زیادی علیه او داریم، حاضر است این هزینه‌ها که بسیار هنگفت است را پرداخت کند و جدا شود.

اسدی افزود: دلایلی وجود دارد که نمی‌توان در موردشان صحبت کرد. او علاقه‌مند به حضور در تراکتور بود. بعضی‌ها وقتی در کشوری بازی می‌کنند، به چشم می‌آیند و البته فضای عمومی کشورمان برای بازیکنانی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. یکی از دلایل این است که ما علاقه‌مند بودیم که حتی پدر، مادر و خواهرش هم به تبریز بیایند تا در آرامش خاطر کامل بازی کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با تأکید بر اصول حرفه‌ای موجود در باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: ما از اصولمان هیچ‌گاه پایین نمی‌آییم، حالا هرکسی که می‌خواهد باشد. پدر و خواهرش در یک فضای عالی سه روز در تبریز حضور داشتند. به خاطر بعضی از مسائل پدرش اصرار داشت که بماند ولی استوکس نمی‌توانست تمرکز لازم را برای ماندن داشته باشد. کسی که ذهنش آماده نباشد، نمی‌تواند تمرین کند و اگر تمرین هم کند، دلش با تیم نخواهد بود و اگر دلش هم با تیم نباشد به دل آدم نمی‌نشیند.

وی با تشریح جلسات برگزارشده با استوکس و خانواده‌اش ادامه داد: این موارد در جلسه سه‌روزه‌ای که داشتیم، مطرح شدند. سه الی پنج ساعت در زمینه‌های مختلف به‌عنوان یک دوست صحبت کردیم؛ خیلی‌ها در دوران بازی به ما کمک کردند ولی اشتباه می‌کردیم و ما را برمی‌گرداندند. باید نگذاریم بازیکنان جوان اشتباهات قبلی را تکرار کنند. ما تصمیم نهایی را به خودش واگذار کردیم. پرونده باز است. پرونده و حکم‌ها هم دست ماست.

اسدی تصریح کرد: همه مکاتباتی که در مورد حق باشگاه است، در دست قرار دارد و ما می‌توانیم بگویم بله یا خیر. می‌خواهیم فضا به‌گونه‌ای باشد فردی که می‌خواهد برگردد، طبق اصول باشگاه باشد. ما کمیته انضباطی داریم و از اصولمان نمی‌گذریم. خیلی از استوکس گنده‌تر هم اگر اصول را رعایت نکنند جریمه می‌شوند. تا زمانی بازیکن مورد احترام است که اصول را رعایت کند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه به تشریح وضعیت دیگر بازیکن خارجی تیم پرداخت و گفت: لی اروین بحثی را مطرح کرد که نمی‌توانم یک ماه بیایم و افسرده هستم. جالب اینجاست که روز دوازدهم ماه این نامه را به او داده‌اند و این بازیکن دو روز بعد به ترکیه آمده که بخشی از مطالباتش را بگیرد؛ درحالی‌که دکتر در نامه نوشته بود نیاز به استراحت دارد و باید جایش را ترک نکند!

وی افزود: بهانه‌هایی از سوی اروین وجود دارد، اما مشکل استوکس خانوادگی است. اروین مشکلات خاصی ندارد و برخلاف استوکس حواشی ندارد. این دو باهم فرق دارند ولی بهانه‌ای برای نیامدن دارند که قسمتی حقیقت دارد و قسمتی دروغ است. پرونده هر دو به دست ما بسته خواهد شد. ما روند قانونی را از طریق فیفا طی خواهیم کرد.

اسدی با اشاره به وجود زمان کافی برای رفع نقایص موجود در تیم تأکید کرد: ما دو ماه تا ۸۰ روز تعطیل هستیم و فرصت خوبی برای جایگزین کردن بازیکنان داریم. همه کارها دست ما است و باید به‌خوبی مدیریت کنیم. در خطوط مختلف به بازیکن نیاز داریم ولی در خط حمله بیشترین نیاز را به جذب بازیکن داریم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: هر بازیکن بزرگی باید افتخار کند که در تراکتورسازی بازی کند. یک موضوع که با آن به‌شدت برخورد می‌کنیم، این است که باید فقط با باشگاه صحبت کنیم. اگر بازیکن آزاد باشد باید مورد تأیید کامل سرمربی باشد. نام هیچ بازیکنی را تا زمانی که تأیید نشود، نمی‌گوییم. احتمال دارد همه این بازیکنان در لیست ما باشند ولی نمی‌توانیم تا زمانی که چیزی قطعی شده است، در موردشان صحبت کنیم.

اسدی بابیان اینکه «سربازها تا آخر فصل با ما هستند و جدا نمی‌شوند»، گفت: قائم اسلامی‌خواه هم جزو بازیکنان سرباز است و قرارداد ۴ ساله‌ای با او بستیم. پیشنهادی را به باشگاه ذوب‌آهن دادیم و به تیم‌های دیگر هم ارائه کردیم که مثل اسلامی‌خواه نیز به توافق رسیدیم. آقای آذری پیشنهادی به ما دادند که در هیئت‌مدیره مطرح شد ولی عددها به تأییدمان نرسید. البته چون وقت داریم، هنوز نه رد کرده‌ایم و نه تأیید.

وی درباره بحث سرمربی گری تقوی در تیم اذعان داشت: بعضی از کلمات در ایران رایج است، مثل موقت. ما مربی خارجی بزرگی می‌آوریم و می‌گوییم درشان باشگاه است ولی نتیجه نمی‌گیرد. مهم عملکرد و نوع رفتار مربی با بازیکنان است. نگاه به ترکیب تیم و ارتباط با باشگاه بسیار مهم است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی به تمجید از تقوی پرداخت و گفت: آقای تقوی بسیار باهوش و فهیم است. از مصاحبه‌هایش هم می‌توانیم بفهمیم که چقدر عاقلانه صحبت می‌کند. با هیچ‌کس پشت و رو ندارد و آنچه در دلش است، می‌گوید. همه باید توانایی‌هایشان را اثبات کنند. سلایق تبریز و آذربایجان سخت و ذائقه‌هایش خاص هستند و باید فرصت داد. البته باشگاه در این مورد هم بیکار ننشسته است.

اسدی دوری از حواشی را لازمه اداره یک باشگاه حرفه‌ای دانست و افزود: نخستین مسئله‌ای که برای ما اهمیت دارد، این است که ثبات تیمی‌مان با بعضی از اخبار که در فضای مجازی منتشر می‌شود، برهم نریزد؛ در مورد توشاک، نمی‌توانیم به کسی بگوییم که نرو و زندانی‌اش کنیم. او از تبریز خارج شد و به کشورش رفت و سپس قطع همکاری کرد. تا ما به نقطه نهایی نرسیم، نمی‌توانیم با صراحت صحبت کنیم. نظر ما این است حرفی را بزنیم که حقیقت داشته باشد.

وی درباره قراردادهای منعقدشده در گذشته تأکید کرد: بحث حامی مالی ما با توجه به قراردادهایی که منعقدشده دچار مشکل است. قراردادهای خوبی انجام‌نشده و ما زیر بارشان نمی‌رویم. در مورد همین موضوع پیگیری‌هایی را انجام می‌دهیم. در مورد شرکت لی نینگ، یک فروشگاه وجود داشت که ما همکاری با آن را قطع کردیم چراکه نمی‌توانستیم از محصولاتش استفاده کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به اصلاحات صورت گرفته در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز گفت: گیت‌ها را ما از چهار بازی قبل نوسازی کردیم. اگر مسیر پشت ورزشگاه را بتوانیم درست کنیم، هواداران به‌راحتی می‌توانند با ماشین‌های خود به پارکینگ آمده و در ورزشگاه حضور یابند.

اسدی ادامه داد: بااین‌حال تمام گیت‌ها باز نمی‌شود که دلیل آن‌هم کنترل‌هایی است که باید توسط نیروهای انتظامی انجام گیرد. یک همیت کلی برای آسفالت مسیر ورزشگاه نیاز است. هوادار ۳ کیلومتر باید پیاده برود. اتوبوس‌های خط واحد این روزها برای حمل هواداران کمک می‌کنند ولی تعدادشان کم است. البته بضاعتشان‌ همین است و باید همت کنیم تا اوضاع بهتر شود.

وی با اعلام اینکه تراکتورسازی در هیچ شهری غریب نبوده است، گفت: برای من خیلی جالب است که هیچ جایی از ایران غریب نیستیم. هرجایی که می‌رویم، آنجا هواداران تراکتور حضور دارد. یکی از دوستان می‌گفت اگر در آلاسکا هم بازی کنیم آنجا هم چند تراکتوری پیدا می‌شود. لیاقت این مردم قهرمانی است. باید با صبوری به قهرمانی برسیم و مسیر خوبی را پیش می‌رویم. هرکسی که در باشگاه حضور دارد، دلش می‌خواهد که تحفه‌ای کوچک به تماشاگران بزرگمان بدهد. ان‌شاءالله خدا کمک کند تا به هدفی که می‌خواهیم، برسیم.