داشتن نقشه راه برای اداره جهان پس از سقوط اسرائیل مهم است
داشتن نقشه راه برای اداره جهان پس از سقوط اسرائیل مهم است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، نشست فوق العاده کنفرانس احزاب حامی مقاومت همزمان با پیروزی ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه اخیر به همت حزب موتلفه اسلامی برگزار شد. در این نشست، اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی پیروزی اخیر فلسطینیان […]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، نشست فوق العاده کنفرانس احزاب حامی مقاومت همزمان با پیروزی ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه اخیر به همت حزب موتلفه اسلامی برگزار شد.

در این نشست، اسدالله بادامچیان دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی پیروزی اخیر فلسطینیان را فتح مبین عنوان کرد و اظهار داشت: بازتاب این پیروزی در سرزمین‌های اشغالی منجر به هراس اسرائیلی‌ها و امیدبخشی به فلسطینی‌ها شد و جشن پیروزی بعد از پذیرش آتش‌بس فتح مبین دیگری بود.

وی تصریح کرد: تغییر نوع مبارزه از سنگ به موشک باید گسترده‌تر شود و ایجاد ناامنی برای صهیونیست‌ها مرحله دیگر مبارزه است. هر جاسوس و خائن وابسته به اسرائیل باید دچار هراس شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، ادامه داد: احتمال فروپاشی اسرائیل به دلیل شرایط درونی و اضمحلال نظام سرمایه‌داری آمریکا بسیار زیاد شده است و پیروزی درست در زمانی محقق شد که معاهده قرن و همکاری با رژیم اشغالگر قدس توسط کشورها اتفاق افتاده بود.

بادامچیان افزود: اکنون آمریکا سردرگم حمایت یا عدم‌حمایت از اسرائیل به دلیل بحران‌های موجود است. آن‌ها می‌خواهند قبل از رفراندوم کلی در فلسطین از شرایط بهره ببرند و باید از این شرایط به‌گونه‌ای استفاده کنیم که ضرر اسرائیل و غرب برای آمریکا بیشتر شود.

وی با بیان تجربه پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد: داشتن نقشه راه برای اداره جهان پس از سقوط اسرائیل مهم است و یکی از برکات جلسه ما این است که در این زمینه فعالیت کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تلخ مدرسه سیدالشهدای کابل اشاره کرد و گفت: در افغانستان نیازمند کار جدی هستیم، حادثه شهادت دختران دانش‌آموز در این کشور موجب جریحه‌دار شدن احساسات جهان شد و همین امر زمینه کار جدید در این کشور است.

وی گریزی هم به تحولات بحرین زد و گفت: در بحرین نیز نیازمند فعالیت تازه هستیم، در قضیه کشمیر نیز نباید غفلت کرد و مسلمانان این منطقه باید در امن و آسایش باشند.

وی با تاکید بر اینکه احزاب چنین توانایی را فراتر از دولت‌ها دارند، از هدف تشکیل دولت کریمه اسلامی و نقش احزاب در کشورهای اسلامی برای تحقق این مهم گفت.

* نیکنام:حوادث اخیر فلسطین پیام آور فروپاشی رژیم صهیونیستی است

در بخش دیگری از این نشست حسین نیکنام، معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی که میزبانی این نشست را بر عهده داشت با بیان اینکه اخبار فلسطین در صدر خبرهای جهان قرارگرفته و تحلیلگران به عمق مقاومت و فصل تازه ایجاد شده در غرب آسیا اذعان دارند، گفت: حضور جوانان فلسطینی بارزترین وجه قیام اخیر است و حوادث اخیر پیام بزرگی برای فروپاشی رژیم صهیونیستی بود، ضرورت جهان پسا اسرائیل را مطرح می‌کند.

وی گفت: ضرورت کنونی ایجاب کند که احزاب اسلامی در دوران پسااسرائیل حرکت و نقش خود را بیابند و امیدواریم شاهد حرکات هماهنگ از سوی احزاب برای ایجاد گفتمان مشترک باشیم.

•  قدومی: موضوع مقاومت مناسب و اوضاع دشمن متزلزل است

در این نشست همچنین خالد قدومی رئیس دفتر جنبش حماس در تهران با تشکر از حزب مؤتلفه اسلامی نسبت به برگزاری این نشست، عملکرد احزاب اسلامی در کشورها را فارغ از عملکرد دولت‌ها عنوان کرد و گفت: به شما اطمینان عملی می‌دهم که موضع مقاومت بسیار مناسب و اوضاع راهبردی دشمن متزلزل است.

قدومی ادامه داد: در دیدار اخیر با طرف مصری به او پیغام دادیم که به اسرائیلی‌ها بگوید، اگر بازگردید بازمی‌گردیم، مقاومت تاکنون از سلاح‌های پیشرفته خود رونمایی نکرده است، در معادله جدید دونقطه وجود دارد، قدس خط قرمز ماست و مردم فلسطین انسجام کاملی بین مقاومت نظامی و اجتماعی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: بر اساس این الگوسازی می‌خواهیم به جهان نشان دهیم مقاومت اندیشمند و حکیمانه است و مقاومت خواست ملتش را انجام می‌دهد و اجازه نمی‌دهد دشمن با ملت بی‌دفاع هر کاری می‌خواهد انجام دهد.

رئیس دفتر جنبش حماس در تهران، افزود: رژیم صهیونیستی به باری بر دوش کشورهای غربی و اروپایی تبدیل‌شده و اکنون بحث در خصوص وظیفه ماست و آن اینکه اکنون باید از ایجاد فتنه در فلسطین بر حذر باشیم.

او به شرکت‌کنندگان اجلاس فوق‌العاده احزاب اسلامی پیشنهاد داد که بر مسائل انسانی و قانونی روی‌داده در حوزه فلسطین تأکید کنند و جلسه‌ای برای طرح ابعاد قانونی و جنایی مسئله فلسطین و غزه تشکیل دهند.

*مظاهری: باید رویکرد مناسبی در حمایت از مردم فلسطین اتخاذ شود

در بخش دیگری از اجلاس مظاهری عضو حزب تبیان افغانستان، گفت: با توجه به تحولات مثبت در فلسطین و ضعف و شکست اسرائیل، تحولاتی در سطح جهان نسبت به فلسطین و انزجار از اسرائیل صورت گرفته است، بحث فلسطین اکنون باید فراتر از روز جهانی قدس مطرح و رویکرد مناسبی در حمایت از مردم فلسطین اتخاذ شود و این بحث به‌صورت یک فرهنگ در سطح منطقه و کشورهای اسلامی مطرح گردد.

*قفله: مردم یمن با وجود سختی جنگ یاور مردم فلسطین هستند 

عدنان قفله نماینده انصار الله یمن در هم در این نشست گفت: مردم یمن و رهبری حوثی پیگیر تحولات فلسطین هستند و حمایت‌هایی صورت گرفته و در شرایطی که مردم یمن خودشان در سختی جنگ هستند برای فلسطین کمک‌های مادی جمع‌آوری کردند. 

وی ادامه داد: دشمن می‌داند تنها در صورت تفرقه می‌تواند مقاومت را از میان بردارد و اکنون وظیفه خود را در قبال مقاومت با حمایت و برادری با آن‌ها انجام می‌دهیم، نباید از تحریم بیم داشت و باید به یاری هم بشتابیم.

* فحص: توافق با اسرائیل هیچ تاثیری در بهبود اوضاع ندارد

صلاح فحص قائم‌مقام رئیس دفتر جنبش اَمل در تهران هم با بیان اینکه اسرائیل رو به افول است به کسانی که در فکر توافق با اسرائیل هستند هشدار داد: کسی فکر نکند که در صورت استنباط توافق با اسرائیل اوضاع بهتر خواهد شد.

* حجت‌الاسلام احمدی: باید تلاش کنیم که فلسطین مسئله اصلی و مسئله اول جهان اسلام باقی بماند

حجت‌الاسلام حمید احمدی معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب؛ دیگر مهمان اجلاس احزاب اسلامی حامی مقاومت، ضمن قدردانی از نقش حزب مؤتلفه اسلامی برای برگزاری این نشست فوق العاده گفت:  مسئولیت همه ما اکنون حمایت از فلسطین و محور مقاومت است و ما تجربه خوبی از همگامی همه گروه‌ها برای تغییر افکار عمومی نسبت به مقاومت داریم و قطعاً مردم فلسطین نیازمند حمایت سیاسی و اجتماعی ما هستند و مسئولیت در این شرایط متوجه نهادها و احزاب فعال این حوزه است.

احمدی گفت: حضور فعالان و کنشگران سیاسی جهان اسلام در فضای مجازی منجر به تغییر افکار عمومی به نفع فلسطین شد و باید تلاش کنیم که فلسطین مسئله اصلی و مسئله اول جهان اسلام باقی بماند. 

* حجت‌الاسلام ذاکری: بنیاد خیریه حاج قاسم سلیمانی در سرزمین‌های اشغالی تشکیل شود

در این اجلاس همچنین حجت‌الاسلام محمدحسن ذاکری دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قم پیشنهاد برگزاری اجلاس پسااسرائیل و همچنین تشکیل بنیاد خیریه حاج قاسم سلیمانی در سرزمین‌های اشغالی را داد.

لاله افتخاری عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی نیز بر ضرورت تشکیل صندوق حمایت از فلسطین در اتحادیه زنان مسلمان تاکید کرد.

محمد صادق رخ فرد مدیر موسسه مطبوعاتی شما هم در این نشست درباره ضرورت هم‌افزایی با استفاده از ظرفیت رسانه های جریان مقاومت سخن گفت.
انتهای پیام/