خانه مطبوعات آذربایجان شرقی از تشکیل شورای حل اختلاف رسانه ای استان استقبال می کند
خانه مطبوعات آذربایجان شرقی از تشکیل شورای حل اختلاف رسانه ای استان استقبال می کند

رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی با بیان رویکردهای آتی این تشکل رسانه ای از طرح پیشنهادی برای تشکیل شورای حل اختلاف رسانه ای استان استقبال کرد و گفت: طبیعتا این شورا می تواند از رسانه ها به لحاظ قانونی در برابر شکایات دفاع کند. به گزارش قلم پرس، اسد فلاح با اشاره به عضویت ۱۷۳ […]

رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان شرقی با بیان رویکردهای آتی این تشکل رسانه ای از طرح پیشنهادی برای تشکیل شورای حل اختلاف رسانه ای استان استقبال کرد و گفت: طبیعتا این شورا می تواند از رسانه ها به لحاظ قانونی در برابر شکایات دفاع کند.

به گزارش قلم پرس، اسد فلاح با اشاره به عضویت ۱۷۳ نفر از فعالان مطبوعاتی و اصحاب رسانه استان در خانه مطبوعات آذربایجان شرقی، از سایر همکاران رسانه ای این استان خواست برای برخورداری از مزایا و حمایت های رسانه ای، عضو خانه مطبوعات آذربایجان شرقی شوند.

صدور کارت های جدید عضویت اعضای خانه مطبوعات

وی همچنین از صدور و توزیع کارت های جدید عضویت اعضای خانه مطبوعات آذربایجان شرقی طی روزهای آینده خبر داد و اظهار کرد: با عنایت به اعمال طرح ساماندهی اعضای عضو خانه مطبوعات، دارندگان کارت شناسایی این تشکل فراگیر رسانه ای بعنوان اصحاب رسمی رسانه محسوب می شوند.
وی ادامه داد: فقط مدیران مسوولی که صاحب امتیاز رسانه می باشند از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارت شناسایی دریافت می کنند.
رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی افزود: طی دوره نخست فعالیت هیئت مدیره فعلی، شاهد استقبال فعالان مطبوعاتی و اصحاب رسانه استان برای عضویت در خانه مطبوعات بودیم به طوری که تعداد اعضا طی بازه زمانی یکساله از ۱۰۹ نفر به ۱۷۳ نفر افزایش یافته است.

تثبیت جایگاه خانه مطبوعات در سپهر رسانه ای

اسد فلاح تصریح کرد: بی تردید دستیابی به این میزان از منحنی رشد در عضوگیری، نشانگر مقبولیت و تثبیت جایگاه خانه مطبوعات در فراگرد و سپهر رسانه ای استان است.
وی با اشاره به انتشار خبر اعلام آمادگی معاونت مطبوعاتی برای واگذاری صدور کارت خبرنگاری توسط خانه های مطبوعات اظهار داشت: با محقق شدن این رویکرد می توان تداوم روند عضویت گیری توسط خانه مطبوعات تا میزان صددرصدی کلیه فعالان مطبوعاتی و رسانه ای استان را پیش بینی کرد.

افزایش سهمیه استان در کمیته های تخصصی خانه مطبوعات کشور

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی برنامه ابلاغی برای تعیین و معرفی اعضای کمیته های شش گانه خانه مطبوعات کشور را گامی مهم و ارزنده در پیگیری مطالبات صنفی فعالان حوزه مطبوعات و رسانه توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در کمیته های تخصصی، سهمیه و جایگاهی متناسب با پیشینه و ظرفیت رسانه ای کنونی خود داشته باشد.
اسد فلاح، تخصصی تر شدن برنامه ریزی ها و فعالیت های رسانه ای را در قالب کمیته های متشکله الزامی دانست و خاطرنشان کرد: با تدابیر صورت گرفته توسط هیئت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان شرقی، افق و چشم انداز روشن و شفافی پیش روی اصحاب رسانه عضو این تشکل رسانه ای می توان متصور شد.

کارگاه بازاریابی رسانه برگزار شد

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی با تاکید بر مقوله مهم “آموزش”، گفت: کارگاه “بازاریابی رسانه” به همت خانه مطبوعات استان و با مشارکت مدرسه بازاریابی و فروش تبریز در روز سه شنبه ۲۳ مردادماه با حضور ۶۰ نفر از اصحاب مطبوعات و رسانه های استان بصورت رایگان برگزار شد و طی آن شرکت کنندگان گواهینامه مربوطه را دریافت کردند.
فلاح، همچنین به برنامه ریزی خانه مطبوعات استان جهت پوشش نیازهای آموزشی اعضا اشاره کرد و افزود: کارگاه آموزشی “رسانه و آسیب های اجتماعی” نیز به زودی از طرف خانه مطبوعات آذربایجان شرقی برای همکاران مطبوعاتی برگزار خواهد شد که جزئیات آن متعاقبا توسط مسوول کمیته آموزش خانه مطبوعات استان به اطلاع اعضا خواهد رسید.