به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس تأکید کرد که باقی ماندن «محمد الخضری» از رهبران این جنبش به همراه پسرش و برادران فلسطینی او در زندان‌های عربستان سعودی هیچ توجیهی ندارد. پایگاه خبری حماس به نقل از برهوم گزارش داد: «اصل این است که باید به خاطر خدماتی که […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس تأکید کرد که باقی ماندن «محمد الخضری» از رهبران این جنبش به همراه پسرش و برادران فلسطینی او در زندان‌های عربستان سعودی هیچ توجیهی ندارد.

پایگاه خبری حماس به نقل از برهوم گزارش داد: «اصل این است که باید به خاطر خدماتی که به عربستان و ملت این کشور دادند، اکرام شوند، نه اینکه بازداشت شوند و مورد شکنجه قرار گیرند».

وی با بیان اینکه این افراد هیچ گونه تخلف یا جنایتی مرتکب نشدند، خاطر نشان کرد، زمان آن رسیده است که همه این افراد آزاد شوند.

سخنگوی حماس در پایان تأکید کرد که آزادی این افراد و بازگشت به دامان خانواده آنان، وظیفه اخلاقی و مذهبی است که بر گردن مسئولان عربستان سعودی است.

در همین ارتباط، سازمان عفو بین الملل به تازگی از مقامات عربستان سعودی خواست که الخضری نماینده خود در ریاض و پسرش هانی را آزاد کند.

سازمان عفو بین الملل تاکید کرد، الخضری تبعه ۸۳ ساله فلسطینی که در عربستان بازداشت است، به دلیل بی توجهی‌های رژیم صهیونیستی به وضعیت بیماری او، حالش وخیم شده است.

عفو بین الملل گفت که الخضری قبل از اینکه  در چهارم آوریل ۲۰۱۹ توسط مقامات سعودی به طور خودسرانه بازداشت شود، مورد عمل جراحی به دلیل ابتلا به سرطان پروستات قرار گرفته بود.

عفو بین الملل همچنین گفت که الخضری اخیرا هم دیگر قادر به حرکت دادن دست راست و برخی انگشتانش نبوده است و با کمک فرزندش کارهایش را انجام می‌دهد.

عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ بدون هیچ دلیل قانونی ۶۸ فلسطینی و اردنی را بازداشت کرده است.

الخضری و فرزندش در چهارم و پنجم آوریل ۲۰۱۹ در شهر جده به دست بخش اطلاعات سازمان امنیت کشور عربستان سعودی بازداشت شدند ، در آن زمان گفته شد آنها فقط برای مدت کودتای بازداشت خواهند بود اما این دوره هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/