خبرگزاری میزان – رئیس دستگاه قضا ظهر امروز جمعه با حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ از نزدیک در جریان فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حاضر در این نمایشگاه، قرار گرفت. رئیس قوه قضاییه در گفتگوی رودرو با غرفه‌داران جوان حاضر در این نمایشگاه گفت: کلید پیشرفت کشور در دست جوانان است، و این نسل است […]

خبرگزاری میزان – رئیس دستگاه قضا ظهر امروز جمعه با حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ از نزدیک در جریان فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حاضر در این نمایشگاه، قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه در گفتگوی رودرو با غرفه‌داران جوان حاضر در این نمایشگاه گفت: کلید پیشرفت کشور در دست جوانان است، و این نسل است که می‌تواند پیشران این حرکت تحول‌گرایانه و فناورانه در آینده ایران ما باشد.

رئیس دستگاه قضا افزود: جوان خوش استعداد ایرانی در هرجا باشد، چه در یک شرکت دانش بنیان، چه در یک مدرسه، چه در یک محله ، همان جا را با مردم و برای مردم و به نفع مردم مسئولانه می‌سازد.

رئیس قوه قضاییه ضمن قدرشناسی از مراکز دانش بنیان گفت: رمز ساختن ایران زیبا و پیشرفته در نگاه امیدوار و اراده مصمم جوان با دانش ایرانی است و من قدر این نگاه و تلاش ها را می‌دانم.

از حاشیه‌های جالب این بازدید استقبال خبرنگاران و جوانان غرفه‌دار از رئیس دستگاه قضا بود؛ این استقبال به‌ نحوی بود که موجب شکل گرفتن رقابت در دعوت از رئیس قوه قضاییه برای بازدید از غرفه‌ها شد.

در پایان بازدید، رئیس دستگاه قضا برای دقایقی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که همراه با تقدیر از نفرات و استارتاپ‌های برتر بود، حضور یافت.

پیش از این نیز رئیس قوه قضاییه با برگزاری نشستی با حضور مهمترین شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپی کشور، از آنها دعوت کرده بود تا برای کمک به ایجاد قوه‌قضاییه هوشمند به یاری این قوه بشتابند.

پس از این نشست با همکاری معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری اولین پارک علم‌و‌فناوری قضایی کشور سال گذشته با حضور رئیس قوه قضاییه و معاون علمی‌و‌فناوری رئیس‌جمهور، سورنا ستاری، افتتاح شد تا شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور در این پارک علم‌و‌فناوری بتوانند آخرین دستاوردهای علمی خود را در اختیار دستگاه قضایی قرار بدهند.

از نتایج این همکاری‌ها می‌توان به راه‌اندازی بیش از چهل سامانه هوشمند‌سازی قوه‌قضاییه از جمله تشخیص هویت آنلاین افراد برای امکان استفاده از سامانه ثنا و همچنین خدمات متعدد الکترونیک از طریق اپلیکیشن عدالت همراه و سایت عدل ایران به عموم مردم کشور اشاره کرد.

بر اساس همین همکاری‌ها پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نیز با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ۵۰ سامانه هوشمند دیگر به سامانه‌های هوشمند قوه قضاییه افزوده شود و گام نهایی در تبدیل قوه قضاییه به قوه قضاییه هوشمند برداشته شود.

لازم به ذکر است که در این بازدید دکتر ستاری، معاون علمی‌و‌فناوری رئیس‌جمهور نیز رئیس دستگاه قضا را همراهی می‌کرد.

انتهای پیام/