رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع بسیجیان: خبرگزاری میزان – خداییان در نشست بصیرتی بسیجیان قوه قضائیه و وزارت دادگستری، با تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک موهبت الهی دانست که وظایف و تکالیفِ بر […]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع بسیجیان:

خبرگزاری میزان – خداییان در نشست بصیرتی بسیجیان قوه قضائیه و وزارت دادگستری، با تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک موهبت الهی دانست که وظایف و تکالیفِ بر دوش مسئولان را از هر دوره‌ای سنگین‌تر کرده است.

معاون رئیس قوه قضاییه یادآور شد: وظیفه ما از این بعد سنگین است که امانتدار شهدا هستیم، زیرا جمهوری اسلامی عطیه الهی است و با رشادت و ایثار شهدا به پیروزی رسیده و تثبیت گردیده و به دست ما سپرده شده است.

وی افزود: همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند عالم محضر خداست و ما مسئولان هم در قبال مسئولیت‌هایمان در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو خواهیم بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: شهدا عزیزترین گوهر زندگی خود که جانشان بوده را در طبق اخلاص گذاشتند تا انقلاب را تثبیت و به دست ما بسپارند و ما نیز باید از این امانت به خوبی پاسداری کنیم.

معاون رئیس قوه قضاییه ابعاد مختلف پاسداری از امانت شهدا را برشمرد و گفت: پاسداری از این امانت، یک روز به شکل دفاع مقدس و حضور در جبهه‌های حق علیه باطل ظهور و بروز پیدا کرد و ملت عزیز ایران اسلامی و به خصوص بسیجیان به خوبی به وظایف خود عمل کردند و استکبار را شکست دادند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ فرهنگی در کشور، خاطرنشان کرد: بعد از اینکه دشمن در جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خبیثانه خود برسد، به جنگ نرم روی آورد.

خداییان با بیان اینکه در جنگ نرم، سنگر دشمن رویت نمی‌شود، یادآور شد: برای مقابله با این نوع جنگ که دشمن به استحاله فرهنگی دست می‌زند و تمام شدنی هم نیست، بسیج به منظور روشنگری و بصیرت افزایی ورود پیدا کرد و مبارزه با این نوع جنگ همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جنگی که داعش در منطقه شروع کرد را مصداقی از جنگ نرم و سخت توامان دانست و افزود: حضوری که سردار دل‌ها در دفاع از حرم اهل بیت (ع) داشتند به منظور حفاظت و حراست از امانت شهدا بود و به تاسی از ایشان بسیجیان به خارج از مرز‌ها و به جنگ با دشمن رفتند.

وی با گلایه از اظهارات تعدادی افراد فریب خورده در مورد حضور ایران در نبرد با داعش و دفاع از سوریه و فلسطین و یمن، تصریح کرد: مرز اسلام فقط محدود به مرز جغرافیایی و بین المللی کشور‌ها نیست و ما مسلمانان تکلیف داریم هر کجا مظلومی مورد ظلم قرار گرفت به کمک او بشتابیم. مضافا اینکه حضور مدافعان حرم در خارج از مرز‌ها در واقع دفاع از حریم ایران اسلامی نیز است.

خداییان بیان داشت: آیا مرز آمریکا که از آنسوی دنیا در برخی کشور‌های همسایه ایران اردو زده، اینجاست؟ علت حضور برخی کشور‌های کوچک خلیج فارس در یمن چه می‌تواند باشد؟

این مسئول عالی قضایی اظهار کرد: بصیرت و بصیرت افزایی برای نجات کسانی که ناخواسته ممکن است اسیر دشمن شوند امری ضروری است و بسیجیان باید در این زمینه آگاهی بخشی و روشنگری کنند.

وی با سلام و درود به روح مقدس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، آثار حضور ایشان و همرزمانشان در خارج از مرز‌ها را یادآور و به پیروزی جبهه مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» در دفاع از قبله اول مسلمانان اشاره کرد و گفت: محور مقاومت با تأسی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با فرماندهی فرماندهان دلاور، موجبات شکست پی در پی رژیم اشغالگر قدس را فراهم آورد. اخیرا هم محور مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» در نوار غزه در ظرف ۱۲ روز کاری کرد که رژیم اشغالگر به التماس افتاد و دست به دامن مرتجعین منطقه شد.

خداییان این قبیل رخداد‌ها را نشاندهنده گسترش و بسط عمق استراتژیک ایران و محور مقاومت در جهان دانست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی دیگر از راه‌های دفاع و حراست از انقلاب اسلامی و ادای تکلیف در برابر شهدا را حضور در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات عنوان کرد.

وی بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد حضور مردم در انتخابات را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این زمان حضور در پای صندوق رای به منزله دفاع از نظام و انقلاب و امانتداری از امانت شهدا است که علاوه بر اینکه به نظام اقتدار می‌بخشد، پایگاه مردمی جمهوری اسلامی ایران و شکست توطئه‌های دشمن را نشان می‌دهد.

معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به جنگ نرم و تبلیغات رسانه‌ای دشمن در آستانه انتخابات با هدف دلسرد کردن مردم، گفت: برخلاف تصورات دشمن، نظام در عمق وجود مردم و ریشه در دین مردم دارد و پای انقلاب و نظام ایستاده و می‌ایستند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تکلیف شخصی، شرعی و قانونی حضور در انتخابات اشاره کرد و معیار‌ها کاندیدای اصلح را از جمله ولایتمداری، مردم داری، ساده زیستی و فسادستیزی را برشمرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیج و بسیجیان در این برهه حساس باید با ایجاد تحرک، روح امید بر جامعه بدمند.

انتهای پیام/