جشن گلریزان تبریز ۱۶ فروردین ماه برگزار می‌شود
جشن گلریزان تبریز ۱۶ فروردین ماه برگزار می‌شود
۱۶ فروردین سال جدید مصادف با شب ولادت آقا امام حسن مجتبی(ع) است، جشن گلریزان در تالار معلم واقع در خیابان ارتش برگزار خواهد شد.

به گزارش قلم پرس،رسول تقی‌پور، رئیس ستاد دیه آذربایجان شرقی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با رسانه های استان مطرح کرد:جشن گلریزان همه ساله برای زندانیان جرائم غیرعمد برگزار میشود یعنی جشن برای آزادی افرادی است که در واقع جرمی کیفری نکرده و صرفا به خاطر بدهکاری در زندان نگهداری شده اند.

وی ادامه داد:در سال جاری ۵۵۶ نفر زندانی جرائم غیرعمد با کل مبلغ بدهی ۵۳۰ میلیارد تومان آزاد شده است که البته مبلغ تقلیل از محل پذیرش اعسار باعث شده است تا مبلغ قابل توجهی از این بخش یعنی ۴۷۳ میلیارد تومان از طریق اعسار مورد پذیرش قرار گیرد.
تقی پور افزود: در صورت اینکه ۳۵ میلیارد تومان تامین کنیم، زمینه آزادی ۲۵۰ نفر از زندانیان فراهم خواهد شد که البته این آزادسازی شرایطی از قبیل درخواست اعسار و غیره دارد.
وی همچنین افزود:۵ زندانی زن جرائم غیرعمد داریم که هیچکدام از این ها مجرم نیستند بلکه همسرانشان با استفاده از حساب بانکی همسرشان این افراد را در دام بدهی کلان انداخته اند.
رئیس ستاد دیه آذربایجان شرقی در ادامه گفت:بعد از افطار در روز چهارشنبه، ۱۶ فروردین سال جدید که مصادف با و مصادف با شب ولادت آقا امام حسن مجتبی(ع) است، جشن گلریزان در تالار معلم واقع در خیابان ارتش برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری ۵۵۶ نفر زندانی جرائم غیرعمد با کل مبلغ بدهی ۵۳۰ میلیارد تومان آزاد شده است.

انتهای پیام/