به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرّم امروز در دیدار با سفیر بلاروس در تهران، با اشاره به پیشینه روابط استان آذربایجان شرقی و استان ماگیلیوف بلاروس، اظهار داشت: امیدواریم فصل نوینی از این روابط آغاز شده و بهتر از قبل ادامه یابد.  وی با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف، از سفیر بلاروس […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرّم امروز در دیدار با سفیر بلاروس در تهران، با اشاره به پیشینه روابط استان آذربایجان شرقی و استان ماگیلیوف بلاروس، اظهار داشت: امیدواریم فصل نوینی از این روابط آغاز شده و بهتر از قبل ادامه یابد.

 وی با اشاره به ظرفیت‌های آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف، از سفیر بلاروس خواست تا زمینه حضور هیأت‌های اقتصادی و تجاری این کشور برای بازدید از ظرفیت‌‌های صنعتی و تولیدی استان را مهیا کند.
 
خرّم با بیان اینکه روابط دو طرف در همه زمینه‌ها باید گسترش یابد، گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط وجود ندارد و باید بدون معطلی، ظرفیت‌های مشترک همکاری را فعال کنیم.
 
استاندار آذربایجان شرقی، گردشگری و اتصال به حوزه اوراسیا را از زمینه‌های مناسب برای همکاری مشترک ذکر کرد و گفت: اراده جدی دو کشور برای توسعه روابط باید برای تجار و فعالان بخش خصوصی ملموس و قابل مشاهده بوده و به عنوان الگویی در سطح منطقه معرفی شود.
 
وی خاطرنشان کرد: قدم اول در این زمینه، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌هاست و برداشت ما این است که بسترهای همکاری در همه زمینه‌ها آماده است.

انتهای پیام/