به گزارش قلم پرس اولین طرح، بازدید از دو پارک تل امیر و پارک محله ای پشت بیمارستان شهریار بود که بهره برداری از این دو پارک می تواند در افزایش قابل توجه سرانه فضای سبز منطقه بسیار تاثیرگذار باشد. پارک محله‌ای تل امیر در مرحله نخست در فضایی به مساحت ۴۱۰۰ متر مربع احداث […]

به گزارش قلم پرس اولین طرح، بازدید از دو پارک تل امیر و پارک محله ای پشت بیمارستان شهریار بود که بهره برداری از این دو پارک می تواند در افزایش قابل توجه سرانه فضای سبز منطقه بسیار تاثیرگذار باشد.

پارک محله‌ای تل امیر در مرحله نخست در فضایی به مساحت ۴۱۰۰ متر مربع احداث می شود که امکان توسعه آن تا ۵ هزار متر مربع نیز وجود دارد، همچنین پارک محله‌ای پشت بیمارستان شهریار با ۹ هزار متر مربع مساحت در حال احداث است که ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 

پروژه به‌سازی پل چهارراه عباسی از دیگر برنامه های بازدید این هفته بود که در راستای استحکام بخشی و مقاوم سازی و مرمت پل و جلوگیری از خطرات احتمالی در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته است.

این پروژه با اعتبار اولیه حدود ۲۰ میلیارد ریال وارد فاز عملیاتی شد که مرمت، تقویت و بهسازی پایه های پل و اصلاح درزهای انبساط آن در فاز اول اجرائی می شود.

طرح مسیرگشایی ۱۶ متری ملازینال که یکی از آرزوهای دیرین شهروندان این منطقه به حساب می آید، دیگر برنامه بازدید شهردار تبریز بود. این پروژه هم اکنون با پیشرفت ۹۵ درصدی در مرحله آسفالت ریزی قرار دارد.در طرح مسیرگشایی خیابان ۱۶ متری ملازینال که پس از ۲۵ سال آغاز شده است، ۵۰ واحد مسکونی تملک و به طول یک کیلومتر مسیرگشایی می شود.

آخرین برنامه بازدید هم جدول کشی و پیاده روسازی خیابان ۲۴متری سیلاب قوشخانه بود. به‌سازی معابر در دوره فعلی مدیریت شهری همواره یکی از اولویت ها بوده که به ویژه در مناطق نسبتا کم برخوردار اهمیت بیش تری می یابد. این پروژه نیز با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.