تنها ۵ درصد گزارشات تخلف کنکور سراسری قابل رسیدگی است/ورود سازمان سنجش به ۲ هزار پرونده تخلفات کنکور
تنها ۵ درصد گزارشات تخلف کنکور سراسری قابل رسیدگی است/ورود سازمان سنجش به ۲ هزار پرونده تخلفات کنکور

به گزارش قلم پرس از تبریز، علیرضا منادی‌سفیدان در تشریح نشست امروز(دوشنبه ۲۰ دی‌ماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس که با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش برگزار شد،  اظهار داشت: جلسه امروز در رابطه با موضوع بررسی نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری بود که سازمان سنجش به ۲ […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، علیرضا منادی‌سفیدان در تشریح نشست امروز(دوشنبه ۲۰ دی‌ماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس که با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش برگزار شد،  اظهار داشت: جلسه امروز در رابطه با موضوع بررسی نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری بود که سازمان سنجش به ۲ هزار پرونده در زمینه تخلفات کنکور ورود کرده است.

وی ادامه داد: برخی از این پرونده‌ها مربوط به داوطلبان سال‌های ۹۷ تا ۹۹ بود که در حال حاضر این داوطلبان در دانشگاه در حال تحصیل هستند و برخی دیگر مربوط به داوطلبان کنکور امسال.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: سوال تعدادی از نمایندگان در نشست امروز از رئیس سازمان سنجش این بود که سازمان سنجش بر چه مبنایی پرونده برخی داوطلبان که در حال حاضر دانشجو هستند را رسیدگی و بعضا اظهار نظر شده که این افراد باید مجدداً در آزمون شرکت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به انتصاب رئیس جدید سازمان سنجش، این سازمان تعامل مناسبی را با مجلس آغاز کرده و در نشست امروز نیز رئیس جدید سازمان شنونده دغدغه‌های نمایندگان مردم بود. به نظر می‌رسد با توجه به توضیحات ارائه شده در نشست امروز نزدیک ۹۵ درصد از داوطلبان از اتهامات وارده تبرئه خواهند شد چرا که در بسیاری از پرونده‌ها برخی افراد از سر مسائل شخصی نسبت به سایر داوطلبان شکایاتی را به سازمان سنجش ارسال کرده‌اند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: به هرحال سازمان سنجش تمامی موارد تخلف را رسیدگی می‌کند و مجلس نیز بر اجرای عدالت در خصوص پرونده‌های مفتوحه تأکید دارد و ما این موضوع را تا رسیدن به نتایج نهایی پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تأکید کرد: به همه خانواده‌هایی که درگیر این موضوع هستند، این نوید را خواهیم داد که رأی خارج از عدالت صادر نخواهد شد و ما تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیر موضوع خواهیم بود.

انتهای پیام/