تندیس «دهقان فداکار» در میدان راه‌آهن نصب می شود
تندیس «دهقان فداکار» در میدان راه‌آهن نصب می شود

شهردار منطقه ۶ تبریز، اظهار داشت: به منظور قدردانی از ایثار و اقدام تاریخی دهقان فداکار، در نجات جان دهها انسان مظلوم تندیس ایشان در میدان راه آهن نصب می شود. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز، سیاوش مکانی با اشاره به جانمایی نماد لوکوموتیو در میدان راه […]

شهردار منطقه ۶ تبریز، اظهار داشت: به منظور قدردانی از ایثار و اقدام تاریخی دهقان فداکار، در نجات جان دهها انسان مظلوم تندیس ایشان در میدان راه آهن نصب می شود.
به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز، سیاوش مکانی با اشاره به جانمایی نماد لوکوموتیو در میدان راه آهن گفت: تندیس ازبر علی حاجوی، معروف به دهقان فداکار نیز برای نصب در مقابل این لوکوموتیو توسط یکی از هنرمندان بنام تبریز ساخته خواهد شد.
وی با اشاره به حادثه ریزش کوه و مسدود شدن مسیر قطار، اقدام ازبرعلی حاجوی را حرکتی شجاعانه دانست و ضمن تقدیر از دهقان فداکار، گفت: ایران اسلامی دهها قهرمان بزرگ اینچنین دارد که با بزرگواری و بزرگمردی باعث آرامش و آسایش هم میهنان خویش بوده اند و امروز ما باید قدرشان را بدانیم و روح بزرگشان را ارج نهیم.
در ادامه این دیدار، ازبرعلی حاجوی، نیز اقدامات و خدمات رسانی مسئولان و مدیران شهری و اجرایی کشور را شایسته تحسین و تقدیر دانست و گفت: آن زمان تنها راه آهن تبریز – تهران در این منطقه وجود داشت که با بروز هرگونه خلل کوچکی در این مسیر ارتباط مختل می شود.
وی افزود: خوشبختانه با اجرای پروژه های عمرانی و برنامه های کارشناسی امروزه علاوه بر سهولت ارتباط، امنیت رفت و آمد نیز افزایش یافته است.

IMG_7054