به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که روند قدرت‌نمایی ضد روسی آمریکا و متحدانش در قطب شمال ادامه دارد، مسکو از تمرینات نیروی دریایی خود در این منطقه با حضور رزمناو «پطر کبیر» خبر داد. تقابل‌های آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای عضو ناتو با روسیه در قطب شمال هر از چند […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که روند قدرت‌نمایی ضد روسی آمریکا و متحدانش در قطب شمال ادامه دارد، مسکو از تمرینات نیروی دریایی خود در این منطقه با حضور رزمناو «پطر کبیر» خبر داد.

تقابل‌های آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای عضو ناتو با روسیه در قطب شمال هر از چند گاهی خود را با برگزاری رزمایش‌ها نشان می‌دهد و روز دوشنبه (امروز) مسکو از یک تمرین موشکی-دریایی در این مناطق برای مقابله با تهدیدات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه روز دوشنبه به منظور حفظ آمادگی برای مقابله با تهدیدات، در «دریای بارنتز» تمرینات موشکی-دریایی انجام داد.

دریای بارنتز در اقیانوس منجمد شمالی و در نزدیکی قطب شمال واقع است و روسیه و نروژ کشورهای ساحلی آن محسوب می‌شوند.

بنا بر اعلام ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه تمرین نظامی در دریای بارنتز به رهبری رزمناو «پطر کبیر» که مجهز به موشک کروز اتمی است و با حضور تعدادی دیگر از کشتی‌های جنگی برگزار شد.

طبق بیانیه این ناوگان، کشتی‌های جنگی روسیه در دریای بارنتز استقرار برای انجام ماموریت و همچنین جستجو برای یافتن زیردریایی دشمن فرضی را در تعامل با بالگردهای جنگی ضد زیردریایی « Ka-۲۷» و هواپیماهای «ایلوشین-۳۸» تمرین کردند.

عبور کشتی‌های جنگی از منطقه پاکسازی شده از مین و دفع حمله قایق‌های تندروی خرابکار دشمن فرضی، بخش دیگری از این تمرین‌ نیروی دریایی روسیه را تشکیل داد.

بنا بر اعلام مقام‌های روسیه، در تمرینات نظامی در دریای بارنتز برای مقابله با تهدیدات خرابکارانه در زیر دریا، بیش از ۱۰ فروند مین‌روب، کشتی‌های کوچک موشک انداز ضد زیردریایی، بالگردهای مقابله با زیردریایی و یک ناوگان ویژه مقابله با تهدیدات موجود در زیر دریا مشارکت داشتند.

تمرینات ویژه مسکو در دریای بارنتز در شرایطی انجام شد که پیش از این، نیروی دریایی آمریکا و انگلیس در اقدامی جهت حفظ آمادگی برای هرگونه مواجهه محتمل با روسیه یک رزمایش  ضد زیر دریایی در آبهای قطب شمال برگزار کرده بودند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/