تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس / ۹۴ درصد کاندیداهای شوراهای روستاها تایید صلاحیت شدند
تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس / ۹۴ درصد کاندیداهای شوراهای روستاها تایید صلاحیت شدند

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در جلسه امروز انتخابات شوراها و بحث نظارت بر آن و همچنین موضوع بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات نظارت انتخابات شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: در […]

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در جلسه امروز انتخابات شوراها و بحث نظارت بر آن و همچنین موضوع بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات نظارت انتخابات شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نیز گزارشی را از روند بررسی و رد و تایید صلاحیت‌های کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا به نمایندگان ارائه کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: کاظمی در گزارش خود عنوان کرد که از بین ۲۸۸ هزار کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی روستاها ۲۶۹ هزار نفر تایید صلاحیت شدند که این تعداد ۹۴ درصد داوطلبین در این بخش را شامل می‌شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین گفت که در بحث انتخابات شوراهای شهر نیز از بین ۴۷ هزار و ۳۰۰ کاندیدای ثبت نام کرده، ۴۰ هزار و ۳۰۰ صلاحیتشان تایید شده که این جمعیت ۸۵ درصد از داوطلبین در این بخش را شامل می‌شود.

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان سوالات و نقطه نظرات خود را در باره روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها مطرح کردند که از جمله آن می‌توان به سوالات نمایندگان در باره دلایل و منطق رد صلاحیت کاندیداها اشاره کرد.

انتهای پیام/