تراکتورسازی نقطه کلیدی روابط زیمبابوه و ایران/ امنیت غذایی زیمبابوه در گرو توسعه روابط با ایران
تراکتورسازی نقطه کلیدی روابط زیمبابوه و ایران/ امنیت غذایی زیمبابوه در گرو توسعه روابط با ایران

رئیس گروه دوستی زیمبابوه و ایران گفت: امنیت غذایی و مکانیزه شدن کشاورزی زیمبابوه با تراکتورهای ایرانی شتاب می‌گیرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، شامو وبستر کوتی وان ظهر امروز در حاشیه بازدید رئیس گروه دوستی زیمبابوه و ایران، کاردار اول سفارت و تعدادی از نمایندگان مجلس زیمبابوه از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران اظهار کرد: امنیت غذایی و […]رئیس گروه دوستی زیمبابوه و ایران گفت: امنیت غذایی و مکانیزه شدن کشاورزی زیمبابوه با تراکتورهای ایرانی شتاب می‌گیرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، شامو وبستر کوتی وان ظهر امروز در حاشیه بازدید رئیس گروه دوستی زیمبابوه و ایران، کاردار اول سفارت و تعدادی از نمایندگان مجلس زیمبابوه از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران اظهار کرد: امنیت غذایی و مکانیزه شدن کشاورزی زیمبابوه با تراکتورهای ایرانی شتاب می‌گیرد.

وی گفت: اقتصاد زیمبابوه بر بخش کشاورزی استوار بوده و برای رشد و توسعه کشاورزی و به تبع آن اقتصاد و امنیت غذایی کشور زیمبابوه، مجموعه تراکتورسازی می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد.

رئیس گروه دوستی زیمبابوه و ایران  با اشاره به قابلیت‌های خطوط تولیدی تراکتورسازی افزود: بهره‌مندی از این توانمندی‌ها خواسته و نیاز کشور زیمبابوه هست که امیدواریم با همکاری دو جانبه زیمبابوه و ایران به زودی شاهد محقق شدن این امر و حضور تراکتورهای ایرانی در مزارع کشورمان باشیم.

وی اضافه کرد: برای رونق صنعت کشاورزی، کشاورزان زیمبابوه به تجهیزات مدرن و توسعه مکانیزاسیون نیاز دارند که این امر با توسعه روابط دو کشور در قابل مجموعه‌ای مانند تراکتورسازی مطمئنا محقق خواهد شد.

کوتی وان با بیان اینکه اکثر مردم کشور زیمبابوه در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کنند، افزود: ما امیدواریم از تولیدات عظیم مجموعه تراکتورسازی ایران در افزایش قدرت کار مردم  و تولیدات کشور زیمبابوه در سایر بخش استفاده کنیم و تراکتورسازی می‌تواند نقش اصلی درگسترش روابط وتولیدات کشورمان داشته باشد.

 

رئیس گروه دوستی دو کشور تاکید کرد: در حال حاضر زیمبابوه کشت مزارع انواع میوه در کنار تولید تنباکو و توسعه  معادن غنی را در اولویت قرار داده تا بتواند با تحریم‌های اعلام شده  علیه خود مقابله کند.

وی سطح بالای روابط  زیمبابوه با ایران را دارای سابقه طولانی دانست و گفت: بازدید اخیر رئیس جمهوری زیمبابوه از ایران حکایت از اهمیت استراتژیکی ایران برای کشور ما دارد و تلاش خواهیم کرد شتاب بخشی و متمادی شدن روابط دو کشور به زودی محقق شود.

کوتی وان ضمن یادآوری تحریم‌های غیرقانونی اعمال شده ر علیه دو کشور اظهار داشت: این تحریم‌ها نه تنها باعث اختلال در پیشرفت نشده بلکه ما را با  قدرت بیشتر به سمتی  هدایت کرده تا بتوانیم زیمبابوه را به سمت کشاورزی مکانیزه سوق داده و ظرفیت تولیدات را روزبه روز افزایش و تحریم‌های غیرقانونی را خنثی کنیم.

کاردار اول سفارت زیمبابوه در ایران نیز در حاشیه این بازدید ابراز امیدواری کرد که کارخانه تراکتورسازی نقطه کلیدی در افزایش مراودات زینبابوه و ایران باشد. 

موتزی وانور بالقوه شدن توانمندی‌ها و تولیدات بخش کشاورزی کشورش را منوط به استفاده از محصولات تراکتورسازی اعلام کرد.

مدیر بازاریابی و صادرات گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در رابطه با حضور هیات دولتی زیمبابوه در این مجموعه گفت: این دیدار با هدف توسعه روابط اقتصادی بین ایران و زیمبابوه صورت گرفت.

امیراحمد اندبیلی با عنوان اینکه استراتژی گروه تراکتورسازی، توسعه صادرات به کشورهای آفریقای است، افزود: تراکتورسازی سابقه همکار، صادرات و مشارکت با کشور زیمبابوه را در کارنامه خود دارد و کشاورزان این کشور با تولیدات تراکتورسازی غریبه نیستند واین مایه مباهات برای تراکتورسازی است.

وی با اشاره به پیشینه بازاریابی صورت گرفته از بازار زیمبابوه در بخش تراکتور اظهار کرد: مذاکرات دو طرف در راستای توسعه روابط ایران و زیمبابوه صورت گرفت و تراکتورسازی آمادگی خود برای همکاری با سرمایه‌‌گذاران این کشور اعلام کرد.

اندبیلی تاکید کرد: با محقق شدن همکاری بین تراکتورسازی و تجار زیمبابوه‌ای زمینه توسعه صادرات به کشورهای آفریقای از ایران نیز فراهم خواهد شد.

گروه صنعتی تراکتورسازی ایران استراتژی امسال خود در حوزه تولید را بر روی ارقام ۳۵ هزار و در بخش صادرات در عدد ۳ هزار دستگاه برنامه ریزی کرده است.

انتهای پیام/ی