تداوم دیپلماسی اقتصادی با همسایگان در دومین سفر خارجی استاندار آذربایجان‌ شرقی
تداوم دیپلماسی اقتصادی با همسایگان در دومین سفر خارجی استاندار آذربایجان‌ شرقی

استاندار آذربایجان شرقی در دومین سفر خود به کشورهای همسایه پس از سفر به جمهوری آذربایجان، امروز در رأس هیأتی متشکل از فعالان اقتصادی و تجاری استان، عازم ارمنستان شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم شامگاه امروز هنگام ترک تبریز در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی به خبرنگاران  اظهار کرد: این سفر در راستای […]استاندار آذربایجان شرقی در دومین سفر خود به کشورهای همسایه پس از سفر به جمهوری آذربایجان، امروز در رأس هیأتی متشکل از فعالان اقتصادی و تجاری استان، عازم ارمنستان شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرّم شامگاه امروز هنگام ترک تبریز در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی به خبرنگاران  اظهار کرد: این سفر در راستای استفاده از ظرفیت‌های مرزی و توسعه مناسبات بین‌المللی استان و براساس اختیاراتی که دولت در این رابطه به استان‌های مرزی داده، انجام می‌شود.

وی افزود: توسعه روابط با کشورهای همسایه و حضور فعال در بازارهای منطقه جزو سیاست‌های اصولی و راهبردی دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی است و آذربایجان شرقی با قرار گرفتن در همسایگی چند کشور مهم منطقه، سهم بسزایی در تحقق این سیاست‌ها دارد.

خرّم درخصوص اهداف سفر هیأت اقتصادی و تجاری استان به ارمنستان، گفت: پیگیری مسائل گمرکی و حمل‌ونقل، پیگیری ایجاد شهرک تجاری مشترک در مرز دو کشور و شهرک مشترک فناوری میان ایران و ارمنستان از مهم‌ترین اهداف این سفر است.

وی همچنین در تشریح برنامه‌های سفر هیأت اعزامی استان، گفت: در این سفر سه‌روزه، ضمن بازدید از توانمندی‌های صنعتی و تولیدی و ملاقات با مسئولان اقتصادی و تشکل‌های بخش خصوصی این کشور، زمینه‌های همکاری اقتصادی و تجاری با همسایه شمالی بررسی خواهد شد.

وی افزود: در جریان این سفر همچنین ملاقات و مذاکره با مقامات دولتی چون وزیر اقتصاد، وزیر محیط زیست، وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت و معاون وزیر اقتصاد این کشور پیش‌بینی شده است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های اقتصادی و تجاری، نشست‌های مشترک میان مسئولان حوزه‌های گمرکی، دانشگاهی و گردشگری، نشست‌های تخصصی با حضور فعالان اقتصادی و تجاری بخش خصوصی دو طرف و بازدید از چند مرکز صنعتی، تولیدی، فرهنگی و تجاری از دیگر برنامه‌های هیأت اعزامی از استان در این سفر خواهد بود.

گفتنی است هیأت تجاری و اقتصادی آذربایجان شرقی عصر امروز در نخستین برنامه خود با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان دیدار خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی استان، جمعی از اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و تعدادی از فعالان بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان در ترکیب هیأت اعزامی به ارمنستان حضور دارند.

انتهای پیام/