به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد به تلاش برای مطرح شدن افزایش تنش‌های فلسطین اشغالی در شورای امنیت سازمان ملل ادامه خواهد داد. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، «هوآ چونیینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت، کشورش به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت، درخصوص اوضاع فلسطین اشغالی بسیار […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد به تلاش برای مطرح شدن افزایش تنش‌های فلسطین اشغالی در شورای امنیت سازمان ملل ادامه خواهد داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌جی‌تی‌اِن»، «هوآ چونیینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت، کشورش به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت، درخصوص اوضاع فلسطین اشغالی بسیار نگران است.

او با اشاره به مخالفت دولت آمریکا جهت صدور بیانیه‌ای برای لزوم برقراری آتش‌بس در فلسطین اشغالی گفت، چین تأکید می‌کند که شورای امنیت باید به تعهدات خود پایبند باشد و از راه‌حل دو دولتی حمایت کرده، تنش زدایی را ترویج کند و وظایف خود در زمینه حفظ صلح و امنیت جهانی را انجام دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین افزود، پکن خشونت علیه شهروندان را محکوم کرده و از طرف‌های درگیر می‌خواهد درخصوص دست زدن به اقدامات تحریک‌آمیز خویشتن‌داری کنند و اقداماتی را پیش گیرند که برای کاهش تنش و بازگشت صلح و امنیت به منطقه سازنده باشند.

به نوشته پایگاه خبری «اردو پوینت»، نمایندگی چین در سازمان ملل پنجشنبه شب اعلام کرد، به‌خاطر عدم تفاهم کشورهای عضو، شورای امنیت روز جمعه جلسه اضطراری برای رسیدگی به افزایش تنش‌ها در فلسطین اشغالی نخواهد داشت.

این در حالی است که «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز امروز (پنج‌شنبه)  از رد تمامی پیشنهادهای آتش‌بس که از سوی طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای ارائه شده بود، خبر داد و گفت که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز گذشته (چهارشنبه) تشکیل جلسه داده و تصمیم گرفته است که تمامی پیشنهادهای آتش‌بس را رد کند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه طی سخنرانی در کاخ سفید، گفت در تماس تلفنی که با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم کودک‌کش اسرائیل داشته، بر حق تل‌آویو برای دفاع از خود تأکید کرده است.

علاوه بر بایدن، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با نتانیاهو بدون اشاره به جنایات اخیر این رژیم علیه فلسطینیان بر حمایت آمریکا از آنچه که حق رژیم صهیونیستی برای دفاع در مقابل حملات راکتی حماس خوانده شده است، تأکید کرد.

«الکساندریا اوکاسیو کورتز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا امروز (پنجشنبه) جانب‌داری بایدن از رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: «بیانیه‌های کورکورانه‌ای نظیر این، بدون اندک اذعانی نسبت به آنچه این چرخه خشونت را به راه انداخته است -تبعید فلسطینیان و حمله به مسجدالأقصی و محروم کردن فلسطینیان از حقوق انسانی- بر این مسئله دلالت دارد که آمریکا به نقض حقوق بشر طور دیگری نگاه می‌کند. این کار اشتباه است».

این قانون‌گذار آمریکایی افزود: «اقدام بایدن در این راستا که فقط از اقدامات حماس -که قابل محکوم کردن نیز هست- نام برده و از اذعان به حقوق فلسطینیان امتناع کند، این فرض غلط را ایجاد می‌کند که فلسطینی‌ها این چرخه خشونت را آغاز کرده‌اند. این لحنی بی طرف نیست، جانب‌دارانه است و جانب اشغالگران را می‌گیرد».

امروز (پنجشنبه) بیست‌وپنج قانونگذار آمریکایی در نامه‌ای به بلینکن خواستار محکوم کردن اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و اخراج ساکنان محله «شیخ جراح» از قدس اشغالی شدند.

از جمله امضاکنندگان این نامه می‌توان به اوکاسیو کورتز، «ایلهان عمر»، «رشیده طلیب» و «بتی مک‌کالم» اشاره کرد که طی روزهای اخیر اظهارنظرهای تندی علیه رژیم صهیونیستی در بین آمریکایی‌ها داشتند.

انتهای پیام/