تأکید رییس کل دادگستری استان بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان
تأکید رییس کل دادگستری استان بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس، موسی خلیل الهی در نشست کارگروه‌های اجرای سند تحول قوه قضائیه استان با تأکید بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در دوره حبس و نیز ضرورت جابجایی زندان تبریز اظهار داشت: یکی از راهکارهای بازسازی شخصیتی زندانیان و حمایت از خانواده زندانیان حرفه آموزی بوده که زندان های استان باید در کنار اشتغال، بحث حرفه آموزی زندانیان را در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به این که استان آذربایجان شرقی یکی از قطب های صنعتی کشور می باشد، اضافه کرد: در خصوص بحث اشتغال زندانیان می توان از ظرفیت شهرک های صنعتی در راستای اجرای سند تحول قضایی استفاده کرد.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی در خصوص بهره مندی زندانیان از موضوع پابند الکترونیکی، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مصوبه کارگروه کاهش کاهش جمعیت کیفری زندانیان استان، زندانیانی که درخواست آزادی با پابند الکترونیکی داشته باشد در صورت احراز شرایط لازم با درخواستشان موافقت می شود.
وی با بیان این که یکی از اولویت های مجموعه قضایی استان تکریم ارباب رجوع است، افزود: با توجه به این موضوع مکلف هستیم کرامت ارباب رجوع را حفظ کنیم ولو این که مجرم باشد.
وی با اشاره به وجود ظرفیت توسعه فرهنگ صلح و سازش اضافه کرد: اهتمام اعضای شوراهای حل اختلاف استان در صلح و سازش باید اهتمام بیشتری داشته باشند.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به موضوع اجرای قانون جامع حدنگار، بیان کرد: توسعه معاملات با اسناد رسمی، از اهداف قوه قضاییه بوده و باید قانون جامع حدنگار (کاداستر) توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با سرعت بیشتری اجرا شود.

کارگروه های اطاله دادرسی، اتقان آراء، اجراهای احکام، نظام ضابطین، نظام کارشناسی، مبارزه با فساد، رفع موانع تولید، احیای حقوق عامه، معاملات عادی و کاداستر، کرامت ارباب رجوع و کارکنان، اشتغال زایی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و نظام وکالت، کارگروه‌های اجرای سند تحول قوه قضائیه استان هستند که از اول مرداد ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرده اند.