بهره‌برداری کامل ساماندهی مقبره‌الشعرا تا اردیبهشت سال آینده
بهره‌برداری کامل ساماندهی مقبره‌الشعرا تا اردیبهشت سال آینده

[ad_1] شهردار تبریز از اجرای عملیات خاکبرداری و اسکلت فلزی به منظور ساماندهی صفه ضلع جنوبی مقبره الشعرا خبر داد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در بازدید از پروژه صفه ضلع جنوبی مقبره الشعرا اظهار کرد: صفه جنوبی مقبره الشعرا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال مطابق تابلوی روزشمار نهم […]

[ad_1]


شهردار تبریز از اجرای عملیات خاکبرداری و اسکلت فلزی به منظور ساماندهی صفه ضلع جنوبی مقبره الشعرا خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار ظهر امروز در بازدید از پروژه صفه ضلع جنوبی مقبره الشعرا اظهار کرد: صفه جنوبی مقبره الشعرا با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال مطابق تابلوی روزشمار نهم اردیبهشت ۱۴۰۲ همزمان با روز ملی شوراها به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل دو هزارو ۵۰۰ متر مربع مساحت است که در نهایت به پروژه صفه شمالی مقبره الشعرا با هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت ملحق خواهد شد. ساماندهی ضلع شمالی مقبره الشعرا نیز در ۸ شهریور ماه سال جاری به بهره برداری رسیده بود.

هوشیار در این بازدید ضمن بررسی تمام مراحل اجرایی پروژه توصیه های لازم در راستای تسریع آن جهت تحویل به موقع طبق زمانبندی صورت گرفته را ارائه کرد.

مقبره الشعرا نماد فرهنگ و هنر آذربایجان است. مجموعه‌ای که هویت تاریخی شهر را به یدک می کشد و همواره فرش قرمزش، زیر پای گردشگران ایرانی و خارجی گسترده است، مکانی که ۴۰۰ شاعر و ادیب ایرانی از جمله استاد محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار،   اسدی طوسی، قطران تبریزی، خاقانی شروانی و همام تبریزی در این مکان آرام گرفته‌اند.

پایان پیام/


[ad_2]