بنیاد مسکن تا پایان بازسازی در کنار مردم است
بنیاد مسکن تا پایان بازسازی در کنار مردم است

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این جلسه اطمینان داد که هیچ خانواده آسیب‌دیده‌ای نباید نگران دریافت تسهیلات و بازسازی خانه خود باشد و بنیاد مسکن تمام واحدهای آسیب‌دیده را ارزیابی و برای آنها پرونده تشکیل خواهد داد.

به گزارش قلم پرس، علیرضا تابش جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان به منظور بررسی و پیگیری آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده شهرستان‌های میانه و سراب و روند کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان، با بیان اینکه ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای واحدهای شهری و ۴۰ میلیون تومان برای واحدهای روستایی با سود ۴ درصد پرداخت می‌شود، اظهار داشت: ۱۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض و ۶ میلیون تومان هزینه اسکان موقت برای زلزله‌زدگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به حجم بالای آسیب‌دیدگی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، گفت: در حال حاضر اسکان موقت اولویت اول بنیاد مسکن بوده و در مرحله بعدی با ارائه تسهیلات به بازسازی و تعمیر مسکن زلزله‌زدگان کمک می‌کنیم.

تابش با تأکید بر اینکه آواربرداری در مناطق زلزله‌زده باید حساب‌شده و با دقت کافی انجام شود، افزود: با توجه به اینکه وسایل و مصالح مورد نیاز مردم در زیر آوار مانده است، آواربرداری باید توام با جداسازی آن‌ها انجام شود.

وی تأکید کرد: بنیاد مسکن تا پایان بازسازی در کنار مردم است و در این خصوص به همکاری و مشارکت مردم صبور منطقه نیاز داریم تا در کمترین زمان بتوانیم خانه‌های تخریب‌شده را بازسازی کنیم.

استقرار تیم‌های حمایت روانی در مناطق زلزله‌زده

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با بیان اینکه این جمعیت با تمام توان و امکانات خود برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان وارد عمل شده است، گفت: بسته‍‌های غذایی یک ماهه شامل مواد اولیه تهیه شده است که در میان زلزله‌زدگان توزیع می شود.

مرتضی سلیمی از استقرار تیم‌های حمایت روانی هلال احمر در این مناطق خبر داد و گفت: در بخش بهداشت و درمان نیز در صورت اعلام دانشگاه علوم پزشکی آماده همکاری و اعزام گروه‌های درمانی هستیم.