60 اکیپ رادیویی ، تلویزیونی ، خبری ، فنی و فضای مجازی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای انعکاس راهپیمایی روز قدس فعالیت کردند.

به گزارش قلم پرس، مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت : بیش از ۲۰۰ نفر از همکاران این مرکز برای پوشش هرچه بهتر حضور حماسی مردم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین فعالیت داشتند.
مرتضی صفری افزود : ۶۵ ارتباط زنده تلویزیونی به مدت کل ۱۴۱ دقیقه ، روز گذشته از استان با شبکه های یک ، دو، سه ، چهار، پنج ، خبر ، سحر، جام جم ، قرآن ، آموزش ، شما ، پرس تی وی ، پویا ، نسیم ، ورزش ، افق و الکوثر برقرار شد.
وی با اشاره به برقراری ۱۵ ارتباط مستقیم با سه شهرستان ویژه استان شامل شهرستان های مرند ، میانه و مراغه از طریق SNG و ارتباط ماهواره ای گفت : برقراری ارتباط های زنده اینترنتی و موبایلی با همه شهرستانهای استان و پخش همزمان در ۹ قاب تلویزیونی و ارتباطهای زنده تلویزیونی با ۱۵ خبرنگار مستقر در شهرستان های استان به صورت زنده در جریان برگزاری راهپیمایی روز قدس صورت گرفت.
وی افزود : پوشش تصویری راهپیمایی کلانشهر تبریز نیز با شش اکیپ پرتابل و واحد سیار مستقر در سطح شهر به صورت زنده انجام شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی همچنین از استفاده از ۳۰ دوربین پرتابل و استودیویی و دو هلی کم به صورت همزمان برای اولین بار در شبکه سهند در راهپیمایی دیروز خبر داد.
اعزام ۷ نفر گزارشگر رادیو به نقاط مختلف شهر تبریز و انعکاس لحظه به لحظه حضور پرشور مردم ، ارتباط استودیو به استودیو رادیویی با شبکه های سراسری رادیو زیارت ، رادیو ایران ، رادیو فرهنگ ، رادیو ایران ، برقراری ۱۳ ارتباط رادیویی با مراکز کردستان ، اورمیه ، زنجان ، مهاباد و ۱۴ ارتباط شبکه های سراسری رادیویی با گزارشگران شبکه استانی صدا و بارگذاری ۹۰ تصویر و عکس ارسالی مردمی در رادیو نما از مهمترین فعالیتهای رادیو سهند در راهپیمایی امسال روز قدس بود.
صفری با اشاره به فعالیتهای معاونت خبر شبکه سهند در پوشش این حماسه مردمی هم گفت : پوشش راهپیمایی تبریز با ۸ اکیپ خبری فعال در سطح شهر و پوشش راهپیمایی شهرهای استان با ۲۲ خبرنگار آزاد ، ارتباط زنده خبر رادیویی با شبکه های سراسری ایران و پیام و برقراری ارتباط مستقیم خبری با شبکه خبر ، تهیه بسته های راهپیمایی مردم روزه دار شهرستان های استان شامل عکس و فیلم برای پخش در مجموعه های خبری، کانال و سایت خبرگزاری و پخش سیما و ارسال سه بسته راهپیمایی شامل تصاویر و مصاحبه های راهپیمایی برای پخش در شبکه های سراسری از جمله فعالیتهای این معاونت بود.
وی تولید ۱۵ عکس نوشت و پوستر، ۸ کلیپ ، اینفوگرافیک ، ویدئو گرافیک ، عکس نوشت ، فتوکلیپ و کاریکاتور ، جریان سازی در شبکه های اجتماعی برای برند سازی هشتگ #نه_به_معامله_قرن ، پوشش ارتباط زنده سیما در بستر فضای مجازی ، انعکاس راهپیمایی از طریق عکسهای ارسالی در شبکه های مجازی و ارتباط گسترده با کانال های همسو در فضای مجازی و پخش زنده راهپیمایی از طریق اینستاگرام شبکه سهند را عملکرد معاونت فضای مجازی صدا و سیمای آذربایجان شرقی در موضوع راهپیمایی روز قدس برشمرد.