باید باب اتهام زنی بدون ارائه اسناد و مدارک بسته شود
باید باب اتهام زنی بدون ارائه اسناد و مدارک بسته شود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان: خبرگزاری میزان – آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان با بیان اینکه فلسفه قیام و نهضت اسلامی ما مبتنی بر آیات نورانی قرآن و در راستای اجرای عدالت است، گفت: شاید بعد […]

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان:

خبرگزاری میزان – آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان با بیان اینکه فلسفه قیام و نهضت اسلامی ما مبتنی بر آیات نورانی قرآن و در راستای اجرای عدالت است، گفت: شاید بعد از توحید، هیچ مفهومی در فرهنگ دینی اسلام به گستردگی عدالت وجود نداشته باشد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه مفهوم عدالت در میان مفاهیم فرهنگ دینی، بسیار گسترده است که در خصوص آن می توان بسیار سخن گفت و قلم فرسایی کرد، افزود: مردم، دست اندرکاران و حاکمان جامعه، باید از ملکه عدالت برخوردار باشند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه به موازات رشد معنویات و اخلاق در ادارات و سازمان‌ها، میزان تخلفات و جرایم کاهش پیدا می کند، گفت: کارآمد ترین نظام کنترلی، نظام «خودکنترلی» است بدان معنا که انسان خود را در محضر خداوند متعال ببیند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام در خصوص خودسازی عنوان کرد: لازمه شکل گیری جامعه اسلامی آن است که افراد خودسازی را پیشه کنند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مردم نباید خود را نسبت به مسائل بی‌تفاوت بدانند، بر لزوم اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: اگر مردم استان لرستان فاقد قوه «احساس مسئولیت» بودند، ۶ هزار و ۳۰۰ شهید در این استان وجود نداشت. جانبازان گرامی سند زنده و گویای صدق این مدعا هستند. 

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: احساس مسئولیت در جامعه سبب می شود که فساد، تباهی و نارسایی به حداقل ممکن برسد و عدالت در جامعه جاری و ساری شود. بزرگترین سرمایه انسان، احساس مسئولیت کردن است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه مردم لُر «سپاه عاطفه» و «کانون غیرت» در مقابل فتنه ها هستند، گفت: اراده پولادین مردان لُر از سرمایه های این استان است. ما بدون کوچکترین خستگی تلاش می‌کنیم تا یک زندگی عزتمندانه همراه با رفاه برای مردم ایجاد شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ترفند دشمن مایوس کردن مردم و القای «نمی‌شود» و «نمی توانیم» در جامعه ماست، گفت: اعتقاد و باور ما این است که «ما می توانیم» و نگاه‌مان نیز این است که بسیاری از مسائل و مشکلات با نگاه «ما می توانیم» حل خواهند شد.

آیت الله رئیسی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان لرستان از جمله منابع آبی فراوان، زمین حاصلخیز و نیروی انسانی فعال و جوان گفت: این ظرفیت ها زمینه بسیار خوبی برای کشاورزی مکانیزه فراهم کرده است ولی با این وجود شاهد مشکل بیکاری در این استان هستیم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به بازدیدهای صبح امروز خود از چند کارخانه و مجموعه تولیدی در استان لرستان اظهار کرد: نباید ثروت های بزرگی که در کارخانه ها و مجموعه های تولیدی نهفته است، بلاتکلیف بماند.

آیت الله رئیسی در ادامه مجموعه کشت و صنعت لرستان را جلوه ای از خصوصی سازی بد در گذشته و خصوصی سازی خوب در زمان حال دانست و گفت: این کارخانه در ابتدا به کسانی واگذار شد که آن را به ویرانه ای تبدیل کردند و بعد از مدتی به کسانی واگذار شد که آن را آباد و احیا کردند.

رئیس قوه قضاییه افزود: انصاف نیست که برخی واحدهای تولیدی به تعطیلی کشیده شوند یا اینکه تاخیر در کار آنها پدید بیاید در حالیکه زمینه‌های موجود برای بکارگیری همه ظرفیت های تولیدی در کشور، تنها نیازمند اتخاذ یک تصمیم هستند.

آیت الله رئیسی با اشاره به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» برای سال ۱۴۰۰ گفت: آنچه شعار سال می شود صرفا شعار نیست و حکایت از وجود یک نیاز در درون کشور است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آنچه کشور را در مقابل دشمنان سرافراز می‌کند «تولید» و «ایجاد اشتغال» است، گفت: اگر عرصه کار در کشور وجود داشته باشد یک دنیا امید در دل مردم ایجاد می شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به تلاش دشمنان برای اِعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در عرصه های دفاعی و هسته ای که بیشترین تحریم دشمنان در آنها متمرکز است بیشتر از همه عرصه ها پیشرفت کرده ایم. 

رئیس قوه قضاییه افزود: استفاده از نیروهای جوان و فعال در مقابل دشمن به ما ایستادگی فعال می دهد و باعث می شود که دشمن را مایوس کنیم.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه سازمان های نظارتی و مردم نهاد در رابطه با اجرای عدالت در جامعه نقش بسیار مهمی بر عهده دارند گفت: چرا باید از معطل ماندن یک کارخانه ۲۰ سال بگذرد و در زمان خودش اقدامات لازم انجام نشود؛ امروز از کارخانه ای بازدید کردیم که به غیر از یک سوله و تجهیزات فرسوده، چیزی از آن نمانده بود. سازمان های نظارتی و سمن‌ها باید فعال عمل کنند و نارسایی ها را به مسئولان مربوطه گوشزد کنند. 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت برخورد عبرت آموز با افراد فاسد گفت: بنای دستگاه قضا برای برخورد با فساد، بنای برخورد جدی است و در این زمینه به هیچ وجه مماشات نخواهد شد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه گزارش‌های فساد باید با استناد به ادله ارائه شوند، تصریح کرد: باید باب اتهام زنی بدون ارائه اسناد و مدارک بسته شود کسی که سندی مبنی بر فساد و تخلف داشته باشد و آن را ارائه کند، یقین داشته باشد که دستگاه قضایی بدون هیچگونه وحشتی با آن فساد برخورد می‌کند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آبروی افراد مانند کعبه محترم است اما اگر کسی فساد کرد آبروی خود را بر باد داده است، عنوان کرد: در سند تحول قضایی، نسبت به مسئله صیانت از مطالبات مردم تضمین های لازم پیش‌بینی شده است. 

آیت الله رئیسی در خصوص مقوله بومی گزینی در دستگاه های کشور نیز گفت: آنچه که در این زمینه برای همگان باید مهم باشد، «صلاحیت افراد» است. ما بومی هایی داریم که با برادر خود هم رودروایستی ندارند و این خیلی ارزش دارد. در انتخاب افراد نه ضرورت بر بومی بودن است و نه ضرورت بومی نبودن بلکه آنچه مهم است صلاحیت فرد است.

انتهای پیام/