بازدید دادستان مازندران از دادسرای عمومی و انقلاب محمودآباد و حوزه قضایی سرخرود
بازدید دادستان مازندران از دادسرای عمومی و انقلاب محمودآباد و حوزه قضایی سرخرود

خبرگزاری میزان – پیرو مصوبات شورای قضایی و تأکیدات رئیس کل دادگستری استان مازندران به منظور نظارت و بازرسی در اجرای مصوبات این شورا در حفظ و رعایت حقوق عامه، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران طی بازدیدی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان محمودآباد و حوزه قضایی سرخرود به بررسی موضوعات و پرونده‌های […]

خبرگزاری میزان – پیرو مصوبات شورای قضایی و تأکیدات رئیس کل دادگستری استان مازندران به منظور نظارت و بازرسی در اجرای مصوبات این شورا در حفظ و رعایت حقوق عامه، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران طی بازدیدی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان محمودآباد و حوزه قضایی سرخرود به بررسی موضوعات و پرونده‌های مهم در حوزه حقوق عامه، بیت المال و انفال پرداخت.

در روند این بازدید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران به موضوع ساماندهی زباله شهرستان محمودآباد ورود و اعلام کرد: با توجه به پیگیری‌های مسئولین شهرستان و تصمیمات اتخاذ شده، مقرر است تا اردیبهشت ماه سال جاری، زباله این شهرستان جمع آوری و تعیین تکلیف شود.

وی همچنین درخصوص برخی پروژه‌های تفریحی و توریستی عمومی معاف از عوارض تغییر کاربری اراضی که از مجوزات صادره منحرف شده اند، تاکید کرد: قانون درخصوص اینگونه پروژه‌ها تسهیلاتی را جهت توسعه گردشگری عمومی و ارائه خدمات به عموم مردم پیش بینی و ارائه کرده است، لیکن با اقدام خلاف قانون توسط مجریان این طرح‌ها، حقوق بیت المال تضییع می‌شود، لذا موضوع در شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران طرح و تصمیماتی جهت نظارت و ساماندهی چنین پروژه‌هایی اتخاذ شد که ضرورت دارد؛ ادارات متولی نسبت به نظارت جدی و ابطال موافقت اصولی پروژه‌های منحرف از طرح و ارجاع به مرجع صالحه جهت رسیدگی قضایی اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در ادامه اظهار داشت: حسب وظیفه قانونی محوله مبنی بر نظارت بر ادارات و سازمان‌ها در انجام تکالیف قانونی بویژه در طول ایام تعطیلات نوروزی و کشیک‌ها و گشت‌های حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی، رودخانه و جهاد کشاورزی، بازدید از شهر‌های مختلف استان مازندران را در دستور کار قرار دادیم تا وضعیت ادارات مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

کریمی همچنین طی بازدیدی از دادگاه عمومی بخش سرخرود و دیدار و گفت‌وگو با رئیس حوزه قضایی، به بررسی موضوعات و پرونده‌های مهم آن حوزه پرداخت.

کریمی در ادامه باتوجه به عدم استقرار اداره منابع طبیعی در شهرستان محمودآباد و بخش سرخرود علیرغم دارا بودن سطح وسیعی از اراضی ملی و ساحلی در منطقه، ضمن تماس با مسئولین مربوطه اداره کل منابع طبیعی استان مازندران، تاکید کرد: هر چه سریعتر با هماهنگی مسئولین شهرستانی نسبت به استقرار واحد منابع طبیعی در منطقه اقدام گردد.

وی همچنین موضوع واگذاری اراضی ملی جهت اجرای طرح و عدم اجرای آن توسط مجریان مربوطه را پیگیری و تاکید کرد: به هیچ وجه اجازه نمیدهیم انفال و بیت المال با عناوین صوری غیرقانونی مورد تصرف، تضییع و سوءاستفاده شخص حقیقی یا حقوقی در هر مسندی قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی استان مازندران مکلف به پیگیری موضوع واگذاری اراضی به برخی اشخاص و ضرورت اعاده آن به بیت المال و خلع ید افراد است.

کریمی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از همکاران حوزه قضایی سرخرود و تلاش شبانه روزی آن‌ها در نظارت بر ادارات و نهاد‌های مربوطه جهت حفظ بیت المال و احقاق حقوق عامه مردم، اظهار داشت: دستگاه قضایی خود را متعهد به حمایت از مردم در احقاق حقوق شرعی و قانونی می‌داند و با هر کس که به حقوق مردم تجاوز کند، برخورد خواهد کرد.

وی همچنین به موضوع تفکیک و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز اشاره کرد و بیان داشت: باتوجه به اینکه قانون برای رفع احتیاجات ضروری و نیازمندی‌های مردم جهت سکونت شخصی پیش بینی نموده است، ضرورت دارد ادارات ذیربط طبق قانون، احتیاجات مردم را مرتفع نموده تا از تغییر کاربری اراضی زراعی بصورت غیرمجاز جلوگیری شود.

انتهای پیام/