به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «روزهای طلایی مهدی طارمی در فوتبال اروپا همچنان ادامه دارد. مهاجم بوشهری که ستاره بی‌چون و چرای پورتو محسوب می‌شود، در دیدار هفته سی‌ودوم لیگ پرتغال برابر فارنسه یکی از بهترین نمایش‌های دو سال اخیرش را ارائه داد. طارمی که خیلی دیر به پنالتی‌زن اول پورتو تبدیل شد، […]

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «روزهای طلایی مهدی طارمی در فوتبال اروپا همچنان ادامه دارد. مهاجم بوشهری که ستاره بی‌چون و چرای پورتو محسوب می‌شود، در دیدار هفته سی‌ودوم لیگ پرتغال برابر فارنسه یکی از بهترین نمایش‌های دو سال اخیرش را ارائه داد. طارمی که خیلی دیر به پنالتی‌زن اول پورتو تبدیل شد، گل اول بازی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و در ادامه پیش از پایان نیمه اول دو پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داد؛ پاس‌هایی که هر دو در عمق ارسال شدند و ساده نبودند. مهدی در نیمه دوم هم دبل کرد و گل چهارم تیمش را زد. به این ترتیب او روی هر چهار گل اول نقش داشت و چه‌بسا اگر کونسیسائو در دقیقه ۶۳ او را تعویض نمی‌کرد، مهدی می‌توانست به تعداد گل‌های زده‌اش بیفزاید. این بازی در نهایت با برتری ۵ بر یک پورتو به پایان رسید. طارمی با این دبل ۱۵ گله شده و مخصوصا با توجه به این که تیم حریف ۱۰ نفره شده بود، شاید او می‌توانست فاصله سه گله‌اش را با بهترین گلزن فعلی مسابقات کاهش بدهد. هر چند هنوز دو بازی دیگر تا پایان فصل باقی مانده و باید دید چه پیش می‌آید.

عجیب نبود که بعد از چنین عملکردی، طارمی بار دیگر به سوژه اصلی رسانه‌های ورزشی پرتغال تبدیل شود. بعد از مسابقه از او سوال شده آیا این بهترین بازی‌اش با پیراهن پورتو بود؟ طارمی هم تلویحا موضوع را تایید کرده است. مهدی فصل گذشته به عنوان بازیکن ریوآوه به طور مشترک با دو نفر دیگر بهترین گلزن لیگ پرتغال شد. مهاجم بوشهری پارسال ۱۸ گل به ثمر رساند و شاید اگر فصل جدید را با نیمکت‌نشینی آغاز نمی‌کرد، در پورتو هم حداقل به همین حد نصاب می‌رسید. پیشرفت چشمگیر مهدی اما در بخش ارسال پاس گل است. او فصل گذشته مجموعا دو پاس گل در ریوآوه داد اما تا اینجای فصل با پیراهن پورتو ۹ پاس گل داده و در صدر جدول برترین پاسورهای مسابقات ایستاده است. همه اینها در حالی است که طارمی با دریافت تنها یک کارت زرد و یک کارت قرمز، از نظر اخلاقی هم فصل موفقی را پشت سر گذاشته است. کنار هم قراردادن این مسائل نشان می‌دهد مهاجم ایرانی به معنای واقعی کلمه در مسیر پیشرفت و بلوغ حرفه‌ای گام برداشته است.

نمایش طارمی در دو سالی که راهی اروپا شده خارج از حد تصور بوده است. این بازیکن هم از نظر حرفه‌ای و هم از نظر رفتاری به مرز پختگی و بلوغ رسیده و می‌تواند سال‌های بیشتری در همین سطح باقی بماند. در حال حاضر اما آن چه برای فوتبال ایران اهمیت کلیدی دارد، تکرار درخشش طارمی در میادین ملی است. تیم کشورمان به‌زودی برای برگزاری چهار مسابقه باقی‌مانده از مرحله اول مقدماتی جام‌ جهانی راهی منامه بحرین خواهد شد و از صمیم قلب امیدواریم طارمی همین درخشش را آنجا هم تکرار کند. مخصوصا در دو بازی سرنوشت‌ساز برابر بحرین و عراق، ما به همین مهاجم شش‌دانگ، فرصت‌طلب و بی‌رحم نیاز داریم. چه‌بسا یکی از همین گل‌ها یا پاس گل‌ها در آن دو مسابقه، سرنوشت گروه را به هم بریزد و تیم ما را از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده نجات بدهد. انعکاس خبر درخشش لژیونرها در مسابقات باشگاهی خیلی شیرین است،اما پوشش خبری موفقیت آنها در بازی‌های ملی صد برابر دلچسب‌تر خواهد بود. ما منتظریم رفقا.»

انتهای پیام