اولین‌های تبریز از جنس فرهنگی است
اولین‌های تبریز از جنس فرهنگی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اولین‌های تبریز همه از جنس فرهنگی است که سینما نیز یکی از آن‌هاست. به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرم در  آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز، که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: تبریز خاستگاه هنر سینماست و این نشان از […]استاندار آذربایجان شرقی گفت: اولین‌های تبریز همه از جنس فرهنگی است که سینما نیز یکی از آن‌هاست.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، عابدین خرم در  آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز، که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: تبریز خاستگاه هنر سینماست و این نشان از فرهیختگی و نخبه بودن مردمان این دیار دارد.

وی افزود: سینما ترکیب هنرهاست و تولیدات سینمایی موجب تجلی و تفوق فرهنگی یک ملت می‌شود.

خرّم تصریح کرد: ما از هنرمندان تشکر می‌کنیم که رسالت تولید اندیشه را به انجام می‌رسانند و خوب دیدن، خوب شنیدن و خوب فکر کردن را در جامعه ترویج می‌دهند.

وی گفت: این حرکت جدیدی که طی سال‌های اخیر آغاز شده خوشبختانه موفقیت‌هایی را به ارمغان آورده و امیدواریم ادامه پیدا کند و ما شاهد اوج گیری و بالندگی هنر سینما در استان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از هادی حجازی‌فر برای ساخت فیلم موقعیت مهدی تاکید کرد: کار هنری خطر کردن است و هر کسی که در حوزه فرهنگ و هنر، چه سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری، گام موثری در راه اعتلای ارزش‌های جامعه برمی‌دارد شایسته تقدیر است.

وی گفت: فیلم موقعیت مهدی سبک زندگی اسلامی،‌انقلابی و ایرانی را به نمایش گذاشت.

انتهای پیام/