دادستان بستان آباد گفت: مماشاتی با تخلفات مشاورین املاک نخواهد شد. به گزارش قلم پرس،از بستان‌آباد،  حجت الاسلام والمسلمین حسین متقی‌نیا دادستان عمومی و انقلاب بستان آباد صبح امروز در جمع بنگاهداران و مشاورین املاک شهرستان با اشاره به برخی تخلفات و اقدامات غیرقانونی بنگاهداران و نارضایتی های مردم از اقدامات آنها  اظهار کرد: دستگاه […]دادستان بستان آباد گفت: مماشاتی با تخلفات مشاورین املاک نخواهد شد.

به گزارش قلم پرس،از بستان‌آباد،  حجت الاسلام والمسلمین حسین متقی‌نیا دادستان عمومی و انقلاب بستان آباد صبح امروز در جمع بنگاهداران و مشاورین املاک شهرستان با اشاره به برخی تخلفات و اقدامات غیرقانونی بنگاهداران و نارضایتی های مردم از اقدامات آنها  اظهار کرد: دستگاه قضایی شهرستان با اقدامات خلاف قانون و تخلفات مشاورین املاک که موجب تضییع حقوق مردم و افزایش پرونده‌های محاکم می شود برخورد خواهد کرد.

وی همچنین با برشمردن برخی از مصادیق تخلفات و اقدامات غیرقانونی بنگاهداران افزود: سوء استفاده از ضعف نفس، انجام معاملات صوری، عدم احراز اصول اسناد و مدارک طرفین و جعل قراردادها از جمله اقدامات خلاف قانون است که توسط مشاورین املاک انجام می شود که مردم و متعاملین را دچار مشکل می کند.

دادستان بستان آباد از اتحادیه مشاورین املاک و اتاق اصناف خواست با هماهنگی دادستانی تیم نظارتی تشکیل و تخلفات صنفی بنگاهداران به ویژه در مناطق روستایی را گزارش کنند.

 فعالیت بنگاه‌های املاک فاقد مجوز و عدم اطلاع مشاوران املاک از قوانین

رئیس دادگستری بستان آباد  نیز در این نشست گفت: فعالیت بنگاه‌های املاک فاقد مجوز و عدم اطلاع مشاوران املاک از قوانین از آفت‌های اصلی این حوزه است.

محمدباقر فتحی رییس دادگستری شهرستان بستان آباد در همایش بررسی حقوقی قراردادهای ملک و مسکن با اشاره به حجم بالای پرونده های اختلاف ملکی در محاکم گفت: بسیاری از مشکلات و آفت های حوزه مسکن و املاک ناشی از فعالیت بنگاههای فاقد مجوز و عدم اطلاع مشاورین املاک از قوانین این حوزه است.

وی تصریح کرد: در برخی موارد مشاورین املاک به دلیل منافع مالی و یا عدم اطلاع از قوانین خواسته های طرفین معامله را مکتوب نمی کنند و یا اصلا توجهی به شروط و خواسته های آنان ندارند که در آینده همین بی توجهی به خواسته های متعاملین موجب بروز اختلاف و تشکیل چندین پرونده قضایی در محاکم می شود.

رئیس دادگستری بستان آباد با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای تداوم آموزش های حقوقی به مشاورین املاک از ادارات صمت و اتاق اصناف و همچنین ثبت اسناد و املاک خواست برای برگزاری دوره های آموزش برای بنگاهداران و فعالین حوزه ملک و مسکن برنامه ریزی کنند.

پایان پیام/