افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان  در آذربایجان‌شرقی
افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان  در آذربایجان‌شرقی

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در استان خبر داد. به گزارش قلم پرس،از مراغه، غلامرضا دهقان  ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور در آذربایجان‌شرقی ۴۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: از ابتدای […]معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در استان خبر داد.

به گزارش قلم پرس،از مراغه، غلامرضا دهقان  ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور در آذربایجان‌شرقی ۴۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: از ابتدای سال نزدیک به ۴ میلیارد تومان تسهیلات به حساب  شرکت‌های دانش بنیان و فناور در استان واریز شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود، پرداخت تسهیلات تا پایان سال‌جاری تا ۸ میلیارد تومان افزایش یابد.

دهقان اضافه کرد: سال گذشته ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای شرکت‌ها تحت پوشش در استان پرداخت شده است.

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی متذکر شد: آذربایجان‌شرقی ۲۰ مرکز رشد فعالیت دارند و ۴۲۰ شرکت فناور ور دانش بنیان تحت حمایت تسهیلاتی این مراکز هستند.

دهقان افزود: همزمان با اختصاص تسهیلات، ایجاد کارگاه‌های پسا رشد برای تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های پارک علم و فناوری استان است.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه تامین  ۲۰۰ هکتار زمین برای ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در جوار آزادراه تبریز- سهند در حال پیگیری و اختصاص است.

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی همچنین از ایجاد سه مرکز فناور در شهرستان‌های استان خبر داد.

انتهای پیام/س