افزایش حجم برداشت غیرمجاز از معدن طلای اندریان
افزایش حجم برداشت غیرمجاز از معدن طلای اندریان
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: بر اساس شواهد حجم برداشت‌های غیرمجاز در حال افزایش است و ادامه این روند منافع عمومی را به خطر می‌اندازد

به گزارش قلم پرس،از تبریز، محمدجعفر عظمایی امروز در حاشیه بازدید از محدوده معدن طلای اندریان با اشاره به ضرورت ساماندهی وضعیت محدوده معدن طلای اندریان اظهار کرد: تنها راه برون رفت از چالش حفاری‌های غیرمجاز در محدوده معدن طلای اندریان اراده جدی شرکت بهره بردار در تامین امنیت لازم با همکاری نیروی انتظامی است.

وی  افزود: بر اساس شواهد حجم برداشت‌های غیرمجاز در حال افزایش است و ادامه این روند منافع عمومی را به خطر می‌اندازد.

عظمایی با تاکید بر این که تامین امنیت و ایمنی لازم در محدوده معدنی بر عهده شرکت بهره‌بردار است؛ ادامه داد: تکلیف حفاری‌های غیرمجاز باید سریع مشخص شود که این موضوع مستلزم همکاری جدی شرکت بهره‌بردار با نیروی انتظامی است.

وی با بیان این که حفاری‌های غیرمجاز در محدوده این معدن یکی از دغدغه های مسئولان استانی است، افزود: در گذشته کارهای مقطعی خوبی منجر به کاهش حفاری‌های غیرمجاز شد که در حال حاضر ادامه این اقدامات لازم و ضروری است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به موضوع طرح سلب صلاحیت شرکت بهره‌بردار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به منظور ساماندهی وضعیت این معدن راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که باید با همکاری دستگاه های متولی اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

انتهای پیام/

نگارنده مینا بازگشا

  • نویسنده : مینا بازگشا