اصناف تبریز به صورت هوشمند بازرسی می‌شوند
اصناف تبریز به صورت هوشمند بازرسی می‌شوند

به گزارش قلم پرس از تبریز، علی جهانگیری روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح هوشمندسازی و نظام‌مند کردن نظارت و بازرسی‌های کنترل بازار، اظهار داشت: فاز نخست اجرای این طرح به صورت آزمایشی در بازه زمانی یک ماهه در بهمن و اسفند ماه سال گذشته انجام شد. وی ادامه داد: با اجرای این طرح نتایجی به […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، علی جهانگیری روز یکشنبه در جلسه بررسی طرح هوشمندسازی و نظام‌مند کردن نظارت و بازرسی‌های کنترل بازار، اظهار داشت: فاز نخست اجرای این طرح به صورت آزمایشی در بازه زمانی یک ماهه در بهمن و اسفند ماه سال گذشته انجام شد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح نتایجی به دست آمده که ضروری است در نشست مشترک با اعضای ستاد تنظیم بازار و کارشناسان و بازرسان مورد بررسی قرار گیرد.

جهانگیری اضافه کرد: نقش دانشگاه تبریز در این طرح همانند یک پزشک است که ابتدا مسایل و مشکلات را آسیب شناسی کرده و براساس نتایج بدست آمده راه حلی پیشنهاد دهد تا بازرسی ها و نظارت ها به روش علمی و هوشمندانه انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح مچ گیری نیست و دانشگاه در کنار سازمان صمت برای اجرای هرچه بهتر بازرسی ها و نظارت ها قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی یادآور شد: طرح سامانه هوشمند بازرسی نوبه ای و موردی مبتنی بر روش های پیشرفته نمونه گیری آماری اجرا می شود که اطلاعات تمامی اصناف در سطح شهر تبریز به صورت کامل و دقیق در سامانه آمده است.

وی گفت: این طرح یک سامانه بازرسی هوشمند نوین است که با توجه به اینکه دارای پشتوانه علمی است نتایج آن با سطح اطمینان ۹۹ درصد ارایه خواهد شد.

جهانگیری اظهار داشت: در این سامانه لیست واحدهای صنفی جهت بازرسی براساس رهیافت های سامانه هوشمند و یا بر اساس استخراج لیست واحدهای شکایات مردمی دریافتی قابل دسترسی است.

وی افزود: در این سامانه ثبت و نشاندار کردن واحدهای فاقد تخلف و یا داری تخلف بر اساس موقعیت جغرافیایی، کدپستی، کد ملی و شماره پروانه امکان پذیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: با اجرای این طرح،  امکان دسترسی به نمونه های مختلف فراهم است و همچنین این امکان وجود دارد که سامانه به ما پیشنهاد دهد که در طول هفته یا ماه از کدام صنوف بازرسی انجام شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱