اروپا در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای غیرپایدار است / دل بستن به قاره زرد خوش خیالی است
اروپا در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای غیرپایدار است / دل بستن به قاره زرد خوش خیالی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: باید توجه کرد که دل بستن به قاره‌ای که بیشتر زرد است تا سبز، چیزی بیش از خوش خیالی غرب‌گرایان داخلی نیست. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در شصت و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ، با […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: باید توجه کرد که دل بستن به قاره‌ای که بیشتر زرد است تا سبز، چیزی بیش از خوش خیالی غرب‌گرایان داخلی نیست.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در شصت و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ، با اشاره به اینکه حوادث و اتفاقات اخیر در فرانسه اظهار داشت: آتش در فرانسه نشانه‌ای به کسانی که با تاریخ فرانسه آشنایی دارند که امروز با گذشت حدود ۲۳۰ سال از انقلاب کبیر فرانسه، این کشور مهم اروپایی در مسیر دایره وار دوباره به نقطه اول خود بازگشته است.

 امام جمعه تبریز افزود: پادشاه وقت فرانسه هم در دوران گذشته، برای بهبود و مدیریت اوضاع سخت اقتصادی فرانسه، مالیات‌ها را افزایش داد که نتیجه آن گرسنگی بیشتر و افزایش فقر با پرشدن جیب طبقه بالای جامعه شد و امروز این موضوع دوباره تکرار می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان  با بیان اینکه حمایت از اعتراضات اخیر در فرانسه، از ۶۵ درصد به ۷۳ درصد رسیده است، افزود: بی‌عدالتی و تبعیض و شکاف فزاینده طبقاتی موتور محرک آشوب‌های اخیر فرانسه است، مساله‌ای که اغلب کشورهای غربی با آن مواجه هستند چرا که قریب به ۸۰ درصد  از ثروت این کشورها در اختیار یک درصد افراد جامعه قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اظهار نگرانی رئیس شورای روابط خارجی آمریکا از تحولات اروپا  گفت: اروپا به سرعت از پایدارترین منطقه جهان در حال تبدیل شدن به منطقه‌ای غیرپایدار است.

 آل هاشم  ادامه داد : پاریس در آتش می‌سوزد، پایان صدراعظم آلمان هم فرارسیده، ایتالیا در بازی خطرناک با اتحادیه اروپا است، روسیه تجزیه اوکراین را پیگیری می‌کند و تاریخ درحال تکرار است.

وی با بیان اینکه فرانسه در همین روزهای آتش و خون در امور داخلی ایران مداخله می‌کند، گفت: امروزه فرانسه همراه با آلمان و انگلیس به دنبال فشار در امور موشکی و ادعاهای حقوق بشری و نفوذ منطقه‌ای ایران است اما نمی‌توانند در امور داخلی ما دخالت کنند چرا که عزت و عظمت متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: باید توجه کرد که دل بستن به قاره‌ای که بیشتر زرد است تا سبز، چیزی بیش از خوش خیالی غرب‌گرایان داخلی نیست.