ابیات پروین اعتصامی آینه‌ای از درد بیرون جامعه است/ پروین اعتصامی در سطح عوام و عموم مردم نیست
ابیات پروین اعتصامی آینه‌ای از درد بیرون جامعه است/ پروین اعتصامی در سطح عوام و عموم مردم نیست

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه تبریز نام بلندی در عرصه دانش دارد، گفت: مراقب باشیم تا نام تبریز بلند و بلند آوازه بماند. به گزارش قلم پرس،  محسن جوادی  در جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز اظهار کرد: تبریز خاستگاه و زادگاه ستارگان بلند آوازه […]

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه تبریز نام بلندی در عرصه دانش دارد، گفت: مراقب باشیم تا نام تبریز بلند و بلند آوازه بماند.

به گزارش قلم پرس،  محسن جوادی  در جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز اظهار کرد: تبریز خاستگاه و زادگاه ستارگان بلند آوازه در زمینه علم و دانش است و تاریخ و پربار و غنی دارد.

وی خطاب به مسوولان، مردم استان و کشور گفت: همه ما مسوولان یک وظیفه داریم و آن این است که اگر از این شهر غافل شویم و  روح نقد و نقادی همچنین پژوهش را فراموش کنیم دیگر معلوم نیست که ۱۰۰ سال دیگر نامی از این آوازه باشد و یا نه.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: چند سال پیش بنده در دانشگاه آتن بودم و یکی از اساتید آتنی در آن جلسه گفت که آتن صدها چهره و نام‌آور داشت ولی با غفلت از جوانان و رواج روح دانش و آموختن فضای اندیشیدن در شهر موجب شد که آتن امروز فرق زیادی با آتن سابق داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه تبریز نام بلندی در عرصه دانش دارد، گفت:  مراقب باشیم تا نام تبریز بلند و بلند آوازه بماند.

جوادی متذکر شد: البته امروز به مناسبت سالروز تولد پروین اعتصامی گردهم آمدیم و اگر قرار بود روز تولد همه شعرای تبریز حضور داشتیم، باید هر روز در تبریز بودم.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جامعه‌ اصلاح نمی‌شود مگر اینکه روح شفقت و مهربانی در بین مردم ساری و جاری باشد.

وی تصریح کرد: ابیات پروین اعتصامی آینه‌ای است که درد و رنج درونی او را که ناشی از درد بیرون جامعه است، نشان می‌دهد به طوریکه اگر چنین روحی در بین مردم رواج نداشته باشد حتی اگر عدالت محض هم باشد، نمی‌توان انتظار اصلاح داشت.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: پروین اعتصامی شاعری بود که از لحاظ مضمون و محتوای قالب شعر مدرن آشنایی داشت و از آنها الهام می‌گرفت.

وی متذکر شد: پروین اعتصامی در سطح عوام و عموم مردم نیست و این نقطه ضعف برای ما می‌باشد که از غنای ادبی وی استفاده نکرده‌ایم.