آرایش قدرت جهان در حال تغییر است/لزوم تعامل تجاری ۲۰ میلیارد دلاری میان تهران-مسکو
آرایش قدرت جهان در حال تغییر است/لزوم تعامل تجاری ۲۰ میلیارد دلاری میان تهران-مسکو

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ارتباط و هماهنگی های بیشتر میان دو کشور ایران و روسیه سبب دستیابی به منافع مشترک بیشتر خصوصا برای تحقق هدفگذاری تعامل تجاری ۲۰ میلیارد دلاری خواهد شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی علیزاده، در رابطه با اهمیت سفر وزیر خارجه کشورمان […]عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ارتباط و هماهنگی های بیشتر میان دو کشور ایران و روسیه سبب دستیابی به منافع مشترک بیشتر خصوصا برای تحقق هدفگذاری تعامل تجاری ۲۰ میلیارد دلاری خواهد شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، علی علیزاده، در رابطه با اهمیت سفر وزیر خارجه کشورمان به مسکو، اظهار کرد: آرایش قدرت در جهان آرام آرام در حال تغییر است و آمریکا به عنوان پیشتوانه قدرت غرب در حال افول است و به طبع آن تروئیکای اروپایی.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: این مهم در حالی است که قدرت‌های نوظهوری در حال روی کار آمدن هستند که ایران و روسیه در این عرصه محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تهران و مسکو منافع مشترکی نسبت به غرب دارند، ادامه داد: در حوزه غرب آسیا نیز منافع مشترکی میان دو کشور وجود دارد که در عملیات مشترک در سوریه برای مبارزه با داعش مشاهده شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه ایران و روسیه در موضوعات مختلف مانند مسائل اقتصادی، موضع گیری های بین المللی و حتی تحرکات نظامی نیازمند افزایش سطح دیدگاه هستند، افزود: بنابراین برای دستیابی به این مهم نیاز به رفت و آمد مسئولان و مقامات دو کشور است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه تعاملات تجاری دو کشور یک میلیارد دلار بود که به ۴ میلیارد دلار افزایش یافته و هدفگذاری برای دستیابی به ۲۰ میلیارد شده است، خاطرنشان کرد: بنابراین می توان اذعان کرد ارتباط و هماهنگی های بیشتر میان دو کشور سبب دستیابی به منافع مشترک بیشتر شود.

انتهای پیام/