آذربایجان نقش موتور پیشران در صحنه‌های مختلف تاریخ ایران اسلامی را دارد
آذربایجان نقش موتور پیشران در صحنه‌های مختلف تاریخ ایران اسلامی را دارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: از دولتمردان درخواست می‌کنیم برای کاهش فشارها و اجتناب از گرانی تلاش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در جلسه شورای اداری استان که با مناسبت سفر رئیس قوه مجریه به آذربایجان‌شرقی برگزار شد با بیان اینکه آذربایجان نقش موتور پیشران در صحنه‌های مختلف تاریخ ایران اسلامی را دارد، اظهار داشت: بعداز آشوب‌های اخیر، مردم تبریز در اطاعت به موقع از رهبر حکیم و ایثارگر و عزیزتر از جان خود برگ زرین دیگری به افتخارات خود اضافه کردند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: از دولتمردان درخواست می‌کنیم برای کاهش فشارها و اجتناب از گرانی‌ها تلاشی مجاهدانه داشته باشند.

وی با اشاره به بیانات امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور متذکر شد: معظم له فرمودند در این حوادث پلیس وارد میدان شد و در مواجهه با مسائل اخیر سخت تلاش کرد  ولی مردم نقش اصلی و بزرگی داشتند که از زنجان و تبریز شروع شد تا روستاها ادامه یافت و در تهران با حضور میلیونی مردم به اوج رسید.

آل هاشم ضمن گرامی داشت هفته بسیج گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تهدیدات زیادی در کشور وجود دارد که به برکت حضور بسیج تبدیل به فرصت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: لازم می‌دانم شهد شیرین رضایت رهبری را به مردم تبریک عرض کنم. 

 امام جمعه تبریز با بیان اینکه این پنجمین سفر دکتر روحانی در طول ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی است، عنوان کرد: پروژه میانه به بستان‌آباد سال‌ها مطالبه مردم بود که با دستور ویژه رئیس جمهور امیدواریم شاهد بهره‌برداری این را‌ه‌آهن تا سال آینده بستان‌آباد به تبریز باشیم. 

حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم در ادامه با اشاره به حادثه زلزله آذربایجان گفت: به عنوان ناظر و همراه در ارتباط با مناطق زلزله‌زده باید از تمام دستگاه‌های استانی و وزارت‌خانه قدردانی می‌کنم و از تلاش‌های استاندار فرهیخته استان که به موقع و با برنامه‌ریزی لازم  برای رفع مشکلات مردم با شتاب بیشتر وارد عمل شدند قدردانی می‌کنم.

وی همدلی و همراهی مردم، نمایندگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نیروی انتظامی، حوزه علمیه در استان را هم ستود و اضافه کرد: شکرانه این نعمت را بر جای می‌آوریم و امیدواریم در آستانه انتخابات همدلی‌ها خدشه‌دار نشود و در گام دوم انقلاب هم تبریز و آذربایجان همچنان پیشگام باشد.

  • منبع خبر : فارس