به گزارش خبرگزاری فارس بناب، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب که با حضور دکتر محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، جمعی از مدیران کل استان و مدیران شهرستان بناب ترتیب یافت، با بیان اینکه کشاورزان بنابی در انتظار تصمیمات مسئولان برای صادرات […]

به گزارش خبرگزاری فارس بناب، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب که با حضور دکتر محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، جمعی از مدیران کل استان و مدیران شهرستان بناب ترتیب یافت، با بیان اینکه کشاورزان بنابی در انتظار تصمیمات مسئولان برای صادرات هستند؛ اظهار داشت: امیدواریم با صادرات محصول پیاز مشکل کشاورزان منطقه برطرف شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید برای شهرستان بناب توجه ویژه شود؛ اذعان کرد: سرمایه گذاری در بناب نیز ویژه است و بایستی مسئولین به این ظرفیت نگاه ویژه داشته باشند.

باقری بنابی در ادامه با اشاره به ظرفیت تولید ۷ میلیون تنی فولاد در استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باید در خصوص تهیه مواد اولیه صنعت فولاد نیز برنامه ریزی اساسی صورت گیرد.

گزارش فارس حاکی است، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده است.

این شهرستان دارای بزرگ ترین شهرک صنعتی منطقه، حوزه علمیه بسیار قوی حضرت ولی عصر(عج)، مراکز علمی و دانشگاهی متعدد، دامداری های صنعتی و سنتی کوچک و بزرگ و همچنین باغات و مزارع مختلف بوده و یکی ازقطب های تولید محصول پیاز بشمار می آید.

با اینکه خشکسالی و کم آبی طی سال های اخیر بر تولید این محصول استراتژیک منطقه تأثیر منفی گذاشته اما پیازکاران مجبور شده اند با استفاده از روش های مدرن آبیاری همچون قطره ای و بارانی به کشت و پرورش این محصول بپردازند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۴