چرا دشمن، جنگ روایتی را با این حجم عظیم علیه ایران آغاز کرده است؟
چرا دشمن، جنگ روایتی را با این حجم عظیم علیه ایران آغاز کرده است؟

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با طرح این پرسش که چرا دشمن، جنگ روایتی را با این حجم عظیم به ما تحمیل می‌کند؟، گفت: در پاسخ به این سئوال باید بیانات پارسال مقام معظم رهبری درباره ضرورت جهاد تبیین و لزوم عملکرد آفندی و نه اقدام تدافعی رسانه ها یادآوری شود.

به گزارش قلم پرس، «فرهاد مختاری» در اختتامیّۀ نمایشگاه منطقه ای آثار تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر استان های شمالغرب و غرب کشور که بعد از ظهر امروز، شنبه در سالن خاقانی خانۀ فرهنگ تبریز برگزار شد، اظهار کرد: فرزندان شهدای والامقام به عنوان مدافعان آرمان های شهدا و مروجانِ فرهنگ ایثار و شهادت در میدان هستند و با آثار هنری خود این مسیر را با بازنمایی واقعیّت های انقلاب و روایت های صحیح از انقلاب و دستاوردهای آن ادامه می‌دهند.

 مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با تسلیت حوادث تروریستی اخیر در ایذه، اصفهان و مشهد گفت: حوادث اخیر نقش برجستۀ هنرمندان انقلاب و هنرمندان انقلابی را بیش از گذشته برجسته کرد.

مختاری افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا، مجاهدت‌های خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و ایستادگی مردم بصیر کشور، در مسیر اقتدار، رشد و بالندگی قرار دارد.

وی با طرح این پرسش که چرا دشمن، جنگ روایتی را با این حجم عظیم به ما تحمیل می‌کند؟، گفت: در پاسخ به این سئوال باید بیانات پارسال مقام معظم رهبری درباره ضرورت جهاد تبیین و لزوم عملکرد آفندی و نه اقدام تدافعی رسانه ها یادآوری شود.

وی افزود: اندیشکده‌های غربی مدتی است پیش بینی می کنند که در سال های ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸ میلادی، هژمونی و ابرقدرتی آمریکا از بین خواهد رفت و دنیا شاهد و ناظر ۸ قدرت جهانی از جمله ایران، چین، روسیه، هند و آمریکا خواهد بود.

وی افزود: نکتۀ مهم در این میان آن است که شکل دهندۀ نظم نوین جهانی، جبهۀ مقاومت و ایران اسلامی، رهبری حکیم و فرزانۀ انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هستند.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی همۀ زور خود را گذاشته‌اند تا به خیال خامشان ایران را از این مسیر اقتدار دور کنند اما غافل‌اَند که ارادۀ خدا بر این است که ایران اسلامی و مردمان این آب و خاک، سرآمد دنیا باشند.

وی افزود: مرور تحولات چهار دهۀ گذشته نشان می‌دهد دشمنان ایران با همۀ داشته‌های خود و در تمام میدان‌ها شکست خورده‌اند و همۀ تلاش‌هایشان حاصلی جز شکست نداشته است.

مختاری افزود: دشمنان ایران خوب فهمیده‌اند که نظام جمهوری اسلامی دو بال دارد که یکی از آنها «بال ولایت» است که از سیرۀ ائمه معصومین(ع) نشأت گرفته و دیگری «بال شهادت» است که به تأسی از فرهنگ عاشورا در وجود مردمان کشورمان نهادینه شده است.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در دورۀ مدیریت جدید اداره کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، زمینه را برای فعالیت هنرمندان شاهد و ایثارگر فراهم کرده‌ایم و با تمام توان ایستاده‌ایم تا این عزیزان بدون هیچ گونه دغدغۀ فکری به خلق آثار خود بپردازند.

وی گفت: با لطف و عنایت خدا تحمل این روزهای سختِ ناجوانمردانه برای مردم بصیر و انقلابی کشومان آسان خواهد بود.

مختاری با بیان اینکه مردم کشورمان روزهای سخت‌تر از ایام اخیر را دیده اند، گفت: این روزهای سخت نیز تمام خواهد شد ولی این حوادث معلوم کرد امروز کسانی که اسلحه به دست گرفته‌اند و مردم را آماج گلوله‌های خود قرار می‌دهند، همان منافقان دهۀ ۶۰ هستند که در غرب آموزش دیده‌اند و سلبریتی های تفرقه افکن، همان افرادی هستند که از مدت ها قبل تحت تعالیم غرب، خود را برای امروز آماده کرده بودند.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه تحرّکات سلبریتی‌های تفرقه افکن از روی دلسوزی نیست، گفت: قطعاً این واقعیّات در حافظۀ تاریخی ایران اسلامی، ملت شریف ایران و خانواده های شهدا باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد: با همۀ این اوصاف پیروزی، از آنِ ملت ایران است؛ ملتی که برای دفاع از آرمان‌های شهدا حاضرند تا آخرین قطره خون ایستادگی کرده و پرچم این نظام ولایی را به دست صاحب اصلی اَش حضرت ولیعصر(عج) برسانند.

حفظ فرهنگ ایثار و شهادت اولویت اصلی بنیاد است/نمایشگاه تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر مصداقی برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهداست

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی همچنین در این جشنواره، حفظ و اشاعۀ فرهنگ ایثار و شهادت را اولویت اصلی این بنیاد معرفی کرد.

«جابر ابوالفتح زاده»گفت: به مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای هنرمند که در زمان حیاتشان هنر را به درجه اعلا رساندند، ادای احترام می کنیم؛ شهدایی که همه ملت مدیون ایثار و فداکاری ایشان هستند.

وی افزود: این، افتخار بزرگی است که در بین شاهدان زندۀ حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس که در جمع ما حضور دارند، هنرمندانی هستند که باید از ایشان به عنوان یادگاران آن دوران نام برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت هستیم چراکه حفظ این فرهنگ جزو اعتقاداتمان و سفارش مؤکّد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(ره) و مقام معظم رهبری است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با بیان اینکه حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت مطالبه خانواده های معظم شهدای والامقام و ایثارگران معزّز نیز است، اضافه کرد: این رویداد هنری و سایر برنامه های بنیاد فرصتی برای یادآوری مجدّد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

ابوالفتح زاده گفت: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران خود را موظف می دانیم تا راه شهدای والامقام و ایثارگران معزز را با قدرت ادامه دهیم و برای رهروی در این راه از پیشگاه خداوند متعال و از خود شهدا استمداد می طلبیم چراکه راه شهدا و ایثارگران همان راهی است که انبیای عظام، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همواره مورد یادآوری قرار داده اند.

«غلامرضا علیزاده» سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و دبیر این رویداد هنری منطقه ای هم در سخنانی ضمن قرائت فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با دست اندرکاران کنگره شهدای قم، گزارشی از روند میزبانی و برگزاری نمایشگاه منطقه ای آثار تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر استان های غرب و شمالغرب در تبریز ارائه کرد.

در این مراسم ۲۰ هنرمند به عنوان برترین های نمایشگاه آثار تجسمی شاهد و ایثارگرِ مناطق غرب و شمالغرب کشور در چهار رشتۀ خوشویسی، نقاشی خط، عکاسی و نقاشی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در نمایشگاه منطقه‌ای آثار تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر که از روز شنبۀ هفته گذشته تا امروز(شنبه) دایر بود، ۱۰۰ اثر از ۶۰ هنرمند شاهد و ایثارگر غرب و شمال‌غرب کشور شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، اردبیل و زنجان در رشته‌های خوشنویسی، عکاسی، نقاشی و نقاشی خط در معرض دید عموم گذاشته شده بود.

انتهای پیام/