به گزارش قلم پرس از تبریز، محمدحسین اقدمی همزمان با روز جهانی شیر در گفتگو با خبرنگاران  اظهار داشت: میزان تولید شیر استان در سال ۹۹ بالغ بر ۵۸۰ هزار تن بوده و استان از این نظر رتبه ششم کشور را دارد. وی متذکر شد: ۵۵۵ هزار تن شیر تولیدی استان در سال گذشته از […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، محمدحسین اقدمی همزمان با روز جهانی شیر در گفتگو با خبرنگاران  اظهار داشت: میزان تولید شیر استان در سال ۹۹ بالغ بر ۵۸۰ هزار تن بوده و استان از این نظر رتبه ششم کشور را دارد.

وی متذکر شد: ۵۵۵ هزار تن شیر تولیدی استان در سال گذشته از طریق دام‌های سنگین و ۲۵ هزار تن باقی نیز از طریق دام‌های سبک تهیه شده است.

اقدمی در خصوص وضعیت دام‌های استان نیز اظهار کرد: تعداد جمعیت دامی استان در سال گذشته حدود ۴.۲ میلیون راس دام سبک و سنگین است که ۳.۵ راس مربوط به دام‌های سبک و ۷۰۰ هزار راس دام سنگین هستند.

وی افزود: بیش از ۱۸۰ هزار راس از جمعیت دام‌های سنگین استان، گاوهای بومی را شامل می‌شود که از این نظر، رتبه چهارم کشور را داریم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی  متذکر شد: تعداد کل گاوهای آمیخته استان نیز بالغ بر ۲۹۱ هزار و ۱۹۱ راس بوده و در سطح کشور دارای رتبه پنجم از این نظر هستیم.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱