پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها از سوی شهردار تبریز
پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها از سوی شهردار تبریز

شهردار کلانشهر تبریز و نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری و دهیاری‌ها پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها را به رئیس و اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور ارائه کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار شهردار کلانشهر تبریز و نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری و دهیاری‌ها در یکصد و پانزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در اصفهان با بیان اینکه شهرداری‌ها خدمات گسترده شبانه روزی به شهروندان ارائه می دهند، پیشنهاد تشکیل وزارت شهرداری ها را به رئیس و اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور ارائه کرد.

وی در ادامه درتوضیح پیشنهاد خود افزود: در صورت تشکیل وزارت شهرداری‌ها هزینه اداره شهرها از جیب شهروندان کاسته خواهد شد.

شهردار تبریز همچنین به اهمیت توجه جدی به مقوله آب و هوا و کاهش آلودگی هوای کلانشهرها اشاره نمود و گفت: آمار مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوای کلانشهرها سال هاست زنگ خطر را به صدا درآورده و چاره‌ای غیر از توجه به آن در برنامه هفتم توسعه کشور نداریم.

هوشیار در این حال از مسئولان کشوری خواست با نگاهی ویژه به وضعیت نگران کننده آب‌وهوای کلانشهرها، بودجه و اعتبار خاصی بدین منظور طراحی شود.

وی همچنین به اهمیت سرمایه‌‍گذاری و حضور فعالان بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی اشاره نمود و اظهار کرذ: بودجه محدود شهرداری ها پاسخگوی نیاز شهروندان نیست و لازم است با تسهیل قوانین دولتی و بانک‌ها به امر سرمایه‌گذاری در شهرها کمک کرد.

شهردار تبریز هوشمندسازی شهرها در عصر کنونی را مهم و غیرقابل انکار برشمرد و در این خصوص نیز اظهار داشت : امسال پروژه هوشمند سازی در تبریز شروع شده و سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت و لازم است دولت در این خصوص از شهرداری ها حمایت داشته باشد.

یکصد و پانزدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و رئیس مجمع ، یعقوب هوشیار شهردار تبریز ، حجت الاسلام رسول برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس شورای عالی استان‌ها، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس، شهرداران کلانشهرهای کشور و برخی از معاونان و مدیران مدیریت شهری کشور در روز پنج شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ به میزبانی شهرداری کلانشهر اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام/