پیام عاشورا در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است
پیام عاشورا در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام عاشورا در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است. به گزارش قلم پرس،از تبریز، وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان‌ماه در شهر تبریز اظهار کرد: ما همیشه از تبریز انگیزه […]رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام عاشورا در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز با حضور در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان‌ماه در شهر تبریز اظهار کرد: ما همیشه از تبریز انگیزه گرفته و یاد گرفته‌ایم ؛ شهدای محراب این خطه به ما یاد دادند شعار دهیم و به آن عمل کنیم. 

وی با گرامیداشت یاد شهدایی چون باکری‌ها، یاغچیان، تجلایی، مدنی، قاضی طباطبایی، شهید قاسم سلیمانی که سنگ بر دست فلسطینیان را تبدیل به موشک کردند،گفت: خدا را سپاسگزارم امروز در محضر مردم دلاور و قهرمان و انقلابی تبریز که پیشانی آزادی و استقلال ایران است باشم. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با سلام و درود بر شهدا و رزمندگان لشکر عاشورا و مردم خطه آذربایجان، ایران، گفت: این مدال افتخاری برای من است که در یوم‌الله سیزدهم آبان تبریز حضور داشته باشم. 

وی خطاب به مردم تبریز گفت: ۱۳ آبان ماه نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ آن روزی که امام رحمت الله را تبعید کردند، آن روزی که دانش‌آموزان را جلوی دانشگاه به شهادت رساندند و آن روزی که دانشجویان لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند. 

جلال‌زاده خاطرنشان کرد: اسنادی که از لانه جاسوسی منتشر شده قابل تبیین است و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به دانش‌آموزان و دانشجویان سفارش مطالعه آن را داده‌اند. 

وی افزود: سفارت آمریکا به دنبال سقوط  انقلاب اسلامی و جمهوری تازه تاسیس بود که دانشجویان از بن ریشه‌کن کردند.  

جلال زاده گفت: همان‌طور که امام رحمت‌الله فرمودند،سیزده آبان به عنوان  انقلاب دوم ضامن حرکت انقلاب اسلامی  است. 

۱۳ آبان همیشه زنده است تا مادامی که ایران زنده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان داشت:  ۱۳ آبان ۴۴ سال است که گرامی داشته می‌شود و همیشه  ۱۳ آبان زنده است تا مادامی که ملت ایران زنده و در صحنه هستند.  

وی گفت: روز سیزده آبان یوم الله و‌ روز الهی است و امروز مردم با این حضور باشکوه ثابت کردند که  همچنان پای آرمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی پایدار و استوار هستند.  

جلال‌زاده بیان کرد: مردم قهرمان انقلاب عزت آذربایجان است؛ این را می‌توان از دیدار سال گذشته مردم تبریز در محضر و رهبری دید که طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب،جایگاه مردم تبریز یک جایگاه بی‌نظیر بود.

وی ابراز کرد: امسال سیزده آبان مقارن با جنایت قرن است؛  جنایتی که علیه بشریت رقم می‌خورد؛  آیات و روایت سفارشات انبیا الهی مبنی بر این است که اگر یک انسان آزاده در دنیا مورد ظلم قرار گیرد؛  مرد و زن مسلمان باید خود را در غم و جراحت آنها شریک بدانند.  

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی(ره) بیان داشت: مبارزه با استبداد نظام پهلوی و قطع پای آمریکا از سرزمین ایران و تاکید بر آرمان فلسطین و آزادی مسجد الاقصی جزو شاخصه‌های مدنظر امام خمینی(ره) است. 

وی گفت: اگر از ۱۵ خرداد به بیانات رهبر کبیر انقلاب دقت کنید خواهید دید که در سخنرانی‌های امام سفر کرده در موضوع فلسطین و  قدس شریف و مسجدالاقصی تاکید دیده می‌شود و  روز قدس نیز ضامن احیای آرمان فلسطین است و یک ارث گرانبها امام خمینی(ره) به جهان اسلام است. 

جلال‌زاده به سفر دو هفته پیش خود به قطر و دیدار با اسماعیل هنیه اشاره کرد و گفت: آقای هنیه  به من گفتند که  امروز ما دیگر از مردم ایران موشک ‌نمی‌‌خواهیم بلکه  حمایت و شعار علیه رژیم صهیونیستی می‌خواهیم. 

 

هیچ ملتی در دنیا و تاریخ  آزادی  را به دست نیاورده مگر اینکه فداکاری کند 

وی ابراز کرد: من به آقای هنیه هم گفتم که وقتی به  بعضی مجالس می‌رویم از ما  سووال می‌کنند که آیا حماس ارزیابی نکرده بود که اگر این عملیات تاریخی انجام دهد با انتقام سخت روبه‌رو خواهد شد، و او به من گفت که هر کسی هم این سووال را بپرسد شما نپرسید زیرا شما  ۱۴۰۰ سال است که برای امام حسین(ع) اشک ریختید با اینکه ایشان می‌دانستند که اگر پایش را کربلا بگذارد خود و خانداتش شهید خواهد شد؛ پس هیچ ملتی در دنیا و تاریخ  آزادی  را به دست نیاورده مگر اینکه فداکاری کند. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی متذکر شد: پیام عاشورا در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است.  

وی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که عملیات طوفان الاقصی در پانزدهم مهرماه زخمی است که بر پیکره صهیونیست  وارد شد و دیگر ترمیم شدنی نیست. 

طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی را شکاند

جلال‌زاده با تاکید بر اینکه طوفان الاقصی طوفانی در اراده‌ صهیونیست جهانی است، گفت: الاقصی طوفانی در روابط بین‌الملل در جغرافیایی سیاسی و نقشه شیاطین و استکبار و جبهه مقاومت است و طوفانی بود که بعد از ۷۵ سال هیمنیه رژیم صهیونیستی را شکاند. 

وی ادامه داد: رسم است تا همه ملت‌ها  اول تشکیل شده بهد ارتش درست کنند اما در رژیم صهیونیستی  برعکس بوده است و ارتش در حال ملت‌سازی است در حالی که این رژیم جعلی است و ما آن را پایگاه نظامی ایالت متحده آمریکا می‌دانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان داشت: اگر می‌بینی رئیس جمهور آمریکا و  صدراعظم انگلیس و ۳۰ سناتور دموکرات به ملاقات رژیم صهیونیستی می‌روند تا آنها را دلداری بدهند، به این‌ دلیل است که آنجا پایگاه‌شان است؛ حاشا که ضربه جبهه مقاومت وارد شده را با این دلداری‌ها نمی‌توانند ترمیم کنند. 

وی به سفر دو ماه پیش خود به لبنان و دیدار با سیدحسن نصرالله اشاره کرد و گفت: بنده از این سید بزرگوار سوال کردم که  رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال بعد را نخواهد دید و الآن شما که با این رژیم هم مرز هستید و هر روز چشم تو چشم،  شما چه تحلیلی دارید؟ 

وی ادامه داد: سید حسن نصرالله یکسری موارد گفتتند که نمی‌توان در اینجا بیان کرد ولی یک چیزی گفت که من وعده الهی و معجزات را کنار می‌گذارم  ولی می‌خواهم با شما دو تا دوتا چهارتا بگویم (آن موقع خبری از طوفان الاقصی نبود). 

جلال‌زاده  ادامه داد: سید بزرگوار گفتند که جبهه مقاومت در حال حاضر به درجه بازدارندگی رسیده است که رژیم صهیونیستی  برای جمع کردن چادر  رزمندگان از رئیس جمهور فرانسه می‌خواهد تا از ما خواهش کند آن را جمع کنیم در حالیکه در جنگ لبنان و اسرائیل هزاران شهید داده بودیم ولی الآن از جمع کردن چادر، به رئیس جمهور اسرائیل متوسل می‌شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توضیح داد: سیدحسن نصرالله به صحبت‌های خود با مقام معظم رهبری در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد که آن روزها دل ما تردید داشت شاید  این خون‌های ریخته شده فردا گردن ما را نگیرد ولی  رهبر معظم انقلاب فرمودند که پیروزی از آن حزب‌الله است و ولی پای رژیم صهیونیستی  از لبنان قطع خواهد شد و همان‌طور هم شد. 

پیروزی فلسطینیان دیر نیست

وی گفت: فرمایش مقام معظم رهبری ترجمه آیات قرآن  و وعده‌های الهی است، پیروزی از آن  جبهه حق است و پیروزی فلسطینیان دیر نیست و امید داریم در این میدان تبریز جشن حماسی را بگیریم. 

جلال‌زاده متذکر شد: این تجمعات و حضور باشکوه و حمایت ‌ بیانات و افراد اهل قلم و تریبون دار نباید تعطیل شود؛ زیرا رژیم صهیونیستی  این ضربه‌ای که از افکار عمومی خورد از موشک‌های حماس اثرش بیشتر بود. 

 آمریکا و رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل تنها ماندند

وی بیان داشت: رژیم صهیونیستی خود را آرایش کرده و خود را کشور دموکرات نشان داده بود ولی تشت رسوایی در این طوفان الاقصی زمین ریخت؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل تنها ماندند و  آیا این دستاورد کمی است؟  

طوفان الاقصی کاری کرد تا فلسطین را به نقطه توجه  جهان آورد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فکرش را بکنید فرانسه رای نداد، این قدرت شهادت است و این قدرت خون‌های طفلان معصوم غزه و زنان مردان کودکان بیمارستان المعانی  است و طوفان الاقصی کاری کرد تا فلسطین را به نقطه توجه  جهان آورد در شیلی و آمریکای جنوبی و بولیوی سفرای اسرائیلی را اخراج کنند. 

وی گفت: ا‌ُف بر امرای کشورهای عرب که امروز نشستند با وزیر خارجه آمریکا تا ببینند  چطور محمود عباس خائن را بر سر غزه  بیاورند و حماس را کنترل کنند.  

جلال‌زاده بیان داشت: رژیم صهیونیستی این ضربه‌ای که دیده است هنوز نتوانسته کمربند امنیتی غزه را به قبل ۷ اکتبر برگرداند. 

وی یادآور شد: رژیم صهیونیستی که ادعا داشت پنجمین ارتش قدرتمند دنیا است در دست رزمنده جبهه مقاومت اسیر مانده است؛ حال اگر آمریکا منطقه را ترک کرده است این رژیم در داخل کشور خود  و پایتخت سیاسی خود نمی‌تواند امنیت خود را تامین کند. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابراز کرد:  پنج هدف با عملیات شناسایی کرده است اولا هتک حرمت به مسجد الاقصی( بنده خجالت می‌کشم بگویم که افسران رژیم صهیونیستی بالای منبر پیامبر چه کار کردند)،  هتک حرمت از زنان مسلمان فلسطین،  ۱۸ سال محاصره و هشت هزار و ۵۰۰ اسیر فلسطینی که ۲۵۰ نفر از آنها زیر ۱۲ سال و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها زنان هستند. 

وی گفت: شکست طرح آبراهام که گمان کنم به فراموشی سپرده شده است نیز از دیگر موضوعات است. 

جلال‌زاده بیان کرد: چه کسی فکرش را می‌کند که  تبعید امام در ۱۳ آبان ماه پیروزی۲۲ بهمن را رقم خواهد زد. 

وی  با اشاره بر فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ۱۵ مهر مبدا تحولات جهان اسلام است و قطعا پیامدهای بعدی عملیات را خواهید دید، گفت: پیروزی فلسطین نزدیک است و نصرت از آن ماست. 

پایان پیام/۶۰۰۲۷