واکنش عزاداران و روحانیون سراب نسبت به فروش برنج آمریکایی
واکنش عزاداران و روحانیون سراب نسبت به فروش برنج آمریکایی

عزاداران و روحانیان سراب نسبت به فروش برنج آمریکایی ویژه ماه محرم در یکی از فروشگاه‌های دولتی واکنش نشان دادند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، در پی عرضه برنج آمریکایی ازسوی فروشگاهی در سراب که اعتراض امام جمعه این شهر را به دنبال داشت، حجت‌الاسلام جواد بختیاری امام جماعت مسجد جامع سراب […]

عزاداران و روحانیان سراب نسبت به فروش برنج آمریکایی ویژه ماه محرم در یکی از فروشگاه‌های دولتی واکنش نشان دادند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، در پی عرضه برنج آمریکایی ازسوی فروشگاهی در سراب که اعتراض امام جمعه این شهر را به دنبال داشت، حجت‌الاسلام جواد بختیاری امام جماعت مسجد جامع سراب به خبرنگار فارس در تبریز گفت: انتظار داریم هرچه سریع‌تر این محصول از بازار جمع‌آوری شود.

به گفته وی بسیاری از عزاداران و روحانیان منطقه از این موضوع ابراز ناراحتی می‌کنند.

یک شهروند هم از اینکه با وجود دستور وزیر در ممنوعیت واردات برنج از آمریکا شرکت دولتی اقدام به واردات برنج می‌کند، اظهار تعجب کرد.

یک سیب زمینی‌کار سرابی هم به کنایه به خبرنگار فارس گفت: ای کاش شرکت‌های آمریکایی هم سیب‌زمینی ما را وارد می‌کردند.

منظور از نوشتن عبارت برنج دانه بلند آمریکا با با آرم بازرگانی دولتی روی گونی برنج اوروگوئه‌ای چیست؟

اکرمی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سراب و امام جمعه سراب در جمع عزاداران مسجد جامع سراب گفت: واقعه‌ای در شهرستان سراب به وقوع پیوسته که قلبم را جریحه‌دار کرده که قطعا قلب غیرتمندان حسینی سرابی را جریحه‌دار می‌کند.

وی ادامه داد: برنج‌هایی را با گونی‌های بزرگ آورده‌اند و روی آن نوشته‌اند برنج دانه بلند آمریکایی و بعد تبلیغ کرده‌اند که این برنج‌ها را برای عزاداران امام حسین(ع) با قیمتی نسبتا پایین‌تر پخش خواهیم کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سراب اظهار داشت: قضاوت نمی‌کنم که توزیع این برنج‌ها عمدی، سهوی و یا از روی غفلت بوده است ولی واقعیت این است که ما به آمریکا و استکبار می‌گوییم هیهات منا الذله و عملی بر خلاف آن از برخی مسئولان سر می‌زند که در این رابطه با استاندار و مدیرکل تعاون روستایی گفت‌وگو کردیم که آیا واقعا از آمریکا برنج وارد شده که گفتند خیر چنین اتفاقی نیفتاده است.

اکرمی در ادامه با ابراز تاسف دوباره گفت: پس چگونه است که روی برنج اروگوئه‌ای به فارسی نوشته می‌شود برنج دانه بلند آمریکا و مغازه‌دار سرابی هم روی مغازه می‌نویسد برنج دانه بلند آمریکایی ویژه محرم.

امام جمعه سراب با اشاره به روح بلند آزادی‌خواهی و عزت حضرت امام خمینی(ره) ابراز داشت: روحت شاد اماما که فرمودی نگذارید این انقلاب به دست نامحرمان و نامردان بیفتد.

وی ادامه داد: معنا ندارد که زیر برنج می‌نویسند برنج آمریکایی دانه بلند و آن هم با آرم بازرگانی دولتی، پس باید درمقابل عزاداران پاسخگو باشند.

اکرمی گفت: یکی از دوستان می‌گفت سال گذشته این اتفاق در عراق افتاد و حال نمی‌دانم مساله توزیع این برنج‌ها غیرت‌سنجی، حساسیت‌سنجی، عزادارسنجی و یا امتحان انقلابی‌هاست؛ شایدم غفلت هست که بعید است چنین عملی با گذر از این همه مبادی در تهران بسته‌بندی و برای پخش در استان غیرتمند آذربایجان‌شرقی به تبریز ارسال شود.

وی این عمل را توهین به مردم و عزاداران حسینی عنوان و ابراز داشت مسئولینی که در پخش آن دست داشتند باید پاسخگو باشند.

گزارش فارس حاکی است، در پی عرضه برنج آمریکایی در یکی از فروشگاه‌های سراب، حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی در جمع عزاداران سراب با انتقاد از توزیع برنج آمریکایی اظهار داشت: مسئولان هرچه سریع‌تر نسبت به جمع‌آوری این برنج‌ها از سطح فروشگاه‌ها اقدام کنند.

امام جمعه سراب با بیان اینکه از شخص استاندار می‌خواهم تا در این مورد وارد عمل شود، تاکید کرد: آمریکا کشور متخاصم با ایران اسلامی است و بیشترین ضربه را به ما وارد کرده و روا نیست تا این حد با آن مراوده اقتصادی داشته باشیم.

یکی از فروشگاه‌های دولتی با عرضه این برنج در شیشه خود آن را ویژه محرم اعلام کرده که اوج بدسلیقگی خود را می‌رساند در حالی که شعار سرورمان سیدالشهدا هیهات منا الذّله است توزیع این برنج به گونه‌ای دهن‌کجی به مردم است.

در پایان فرمایشات رهبری مقام عظمای ولایت را مرور می‌کنیم امیدواریم مسئولان امر بیشتر به این مسایل توجه کنند.

*به دشمنی که لبخند می‌زند اعتماد نکنیم. آمریکایی‌ها از آن طرف لبخند می‌زنند و اظهار میل به مذاکره می‌کنند و از این طرف بلافاصله می‌گویند همه گزینه‌ها روی میز است، خب چه غلطی ممکن است انجام دهند.

* حرف ما با مسئولین این است که برای گشایش مسائل کشور باید نگاهشان به درون باشد؛ در عرصه دیپلماسی هم آن دولتی موفق است که متکی به نیروی درون‌زا و اقتدار و توانایی‌های درونی باشد.