هیچ جای قانون ذکر نشده احزاب نسبت به اظهارنظر درباره مسائل ممنوعیت دارند
هیچ جای قانون ذکر نشده احزاب نسبت به اظهارنظر درباره مسائل ممنوعیت دارند

معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ منع قانونی برای اظهارنظر احزاب درباره مباحث روز جامعه وجود ندارد، از احزاب خواست که در حوزه‌های مختلف به ویژه مباحث اقتصادی به عنوان موضوع روز جامعه ورود کرده و با برگزاری جلسات مختلف با اقتصاددانان پیشنهادات و راه‌حل‌های خود را ارائه دهند. به گزارش قلم […]

معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ منع قانونی برای اظهارنظر احزاب درباره مباحث روز جامعه وجود ندارد، از احزاب خواست که در حوزه‌های مختلف به ویژه مباحث اقتصادی به عنوان موضوع روز جامعه ورود کرده و با برگزاری جلسات مختلف با اقتصاددانان پیشنهادات و راه‌حل‌های خود را ارائه دهند.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، اسماعیل جبارزاده با تأکید بر لزوم ورود احزاب به مسائل مختلف به ویژه مسائل اقتصادی اظهار کرد: براساس قانون هیچ منعی برای اظهارنظر احزاب درباره مباحث روز جامعه وجود ندارد، همچنین هیچ جای قانون ذکر نشده که احزاب نسبت به اظهارنظر درباره مسائل مختلف ممنوعیت دارند.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس احزاب باید جلسات گوناگونی با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف درباره مسائل روز کشور برگزار کنند و راجع به اتفاقات مهمی که در جامعه رخ می‌دهد، اظهارات و دیدگاه‌های خود را در قالب انتشار بیانیه یا با استفاده از روش‌های دیگر مطرح کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اقدام عملی احزاب در حوزه‌های دیگر صرفا محدود به اظهارنظر و طرح دیدگاه‌ها است، با تأکید بر اینکه نمی‌شود یک وزارتخانه مثلا وزارت اقتصاد را به یک حزب داد، گفت: در همه دنیا احزاب صرفا نظریه و راه حل ارائه می‌دهند، نه اینکه خودشان به عنوان مجری وارد کار شوند، بلکه حزبی که مورد مقبولیت قرار می‌گیرد و رأی می‌آورد، به عنوان حزب حاکم و دولت مجری می‌شود و سایر احزاب درباره عملکرد او نظرات اصلاحی، نقد و پیشنهاد ارائه می‌دهند.