هشدار آل‌هاشم درباره  قانونمندان قانون شکن/ وجود دست‌های پنهان پشت گرانی‌های اخیر برای تضعیف نظام و دولت
هشدار آل‌هاشم درباره  قانونمندان قانون شکن/ وجود دست‌های پنهان پشت گرانی‌های اخیر برای تضعیف نظام و دولت

امام جمعه تبریز نسبت به قانونمندان قانون شکن هشدار داد و گفت: برخی افراد هستند قانون خوب می‌دانند و با سو استفاده از اصل ۴۴ قانون اساسی کارخانه‌ای را خریداری و به بهانه‌های مختلف بعد کارخانه را تعطیل و کارگران را بیکار و صاحب زمین میلیاردی کارخانه و اموال آن می‌شوند. به گزارش قلم پرس،از […]امام جمعه تبریز نسبت به قانونمندان قانون شکن هشدار داد و گفت: برخی افراد هستند قانون خوب می‌دانند و با سو استفاده از اصل ۴۴ قانون اساسی کارخانه‌ای را خریداری و به بهانه‌های مختلف بعد کارخانه را تعطیل و کارگران را بیکار و صاحب زمین میلیاردی کارخانه و اموال آن می‌شوند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی  تبریز و در جمع با شکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام‌خمینی (ره) این شهر با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به تقوا عدالت است، اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به عدالت مبارزه با فقر و فساد  مخصوصا فساد اقتصادی است.

وی یکی از مفاسد  اقتصادی را سو استفاده از اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری کارخانه‌ها به بخش خصوصی دانست و گفت: روند اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از زمان ابلاغ آن توسط مقام معظم رهبری تا به حال مطلوب نبوده است و مصلحت کشور ایجاب می‌کند که اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی اجرا شود.

آل هاشم نسبت به قانونمندان قانون شکن هشدار داد و گفت: برخی افراد هستند قانون خوب می دانند و با سو استفاده از اصل ۴۴ قانون اساسی کارخانه ای را خریداری و به بهانه های مختلف بعد کارخانه را تعطیل و کارگران را بیکار و صاحب زمین میلیاردی کارخانه و عوامل آن می شوند.

امام جمعه تبریز یکی از ضرورت‌های رونق و جهش تولید را ضرورت توجه بر اهلیت افراد در واگذاری صنایع و کارخانه‌ها به بخش خصوصی دانست و افزود: بی توجهی به اهلیت افراد، امکان سوء استفاده را به برخی سود جویان خواهد داد و تعطیلی مجموعه‌های تولیدی و تغییر کاربری آنها زیرپا گذاشته شدن حقوق کارگران را به دنبال خواهد داشت.

چه کسی پاسخگوی گرانی‌های افسارگسیخته است

آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از گرانی‌های اخیر از جمله خودرو، برنج و دارو در روزهای گذشته گفت:  چه کسی پاسخگویی گرانی افسارگسیخته اخیر است، آقایان وزارت صمت و وزارتخانه‌های ذیربط بیایید تلاش کنیم به مردم کمک کنیم.

وی با بیان اینکه دست‌های برای تضعیف نظام و دولت در کار است، اظهار کرد: پشت پرده گرانی‌های اخیر بررسی و دلایل آن شناسایی و اعلام شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: مردم تبریز و آذربایجان از دولت و ریاست جمهوری می‌ خواهند برای برخورد با گرانفروشی و نابسمانی‌های بازار اقدام جدی و عملی شود.

امام جمعه تبریز اظهار کرد: دولتمردان باید به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از پیش توجه و حساسیت داشته باشند و برای حل مشکلات معیشتی به ویژه تورم و گرانی اقدام عملی کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اشاره به پیام تاریخی امام خمینی (ره) در ۲۸ فروردین سال ۱۳۵۸درباره این نیرو و نام گذاری ۲۹ فروردین به نام روز ارتش در تاریخ  جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا و با تکیه بر آخرین تجهیزات دفاعی و نظامی محبوب مردم است و این نیروی عظیم مسلح در حقیقت لباس عزت و شرف بر تن دارد.

آل هاشم با اشاره به شعارهای دوران پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: شناخت امام راحل از مردم و بصیرت مردم در زمان انقلاب باعث شد ارتش خود را فدایی ملت بداند و مردم نیز در پاسخ آن‌ها، شعار ملت فدای ارتش را در خیابان‌ها طنین انداز کردند چون ارتش مایه عزت و  افتخار کشور بوده و هست.

وی از اینکه عده ای ناآگاه در ماه های ابتدایی انقلاب اسلامی سر ناسازگاری با ارتش کرده و در پی حذف آن بودند، ابراز تاسف کرد و ادامه داد: برای حقانیت ارتش همین بس که نخستین شهید ترور تاریخ انقلاب اسلامی امیر سپهبد قرنی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در پیام روز ۲۸ فروردین به مردم گفتند که از ارتش پشتیبانی کنید، اضافه کرد: در همین پیام امام راحل به ارتشیان نیز دستور داد که با ساز و برگ و تجهیزات کامل به خیابان‌ها بیایند تا قدرت خود را به نمایش بگذارید.

آل هاشم با یادآوری رشادت‌ها و فداکاری‌های ارتش در همه دوران‌ها به ویژه دفاع مقدس، گفت: ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس به خوبی نشان داد که شایسته این حمایت‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بوده است تا جایی که مقام رهبری این ارتش را ارتش حزب الله و شجره طیبه نامگذاری کردند.

این خبر تکمیل می شود

انتهای پیام/