نبود جرائم سازمان‌یافته سرقت در  آذربایجان‌شرقی/جرائم خرد سرقت اغلب به علت بی‌توجهی نهادها اتفاق می افتد
نبود جرائم سازمان‌یافته سرقت در  آذربایجان‌شرقی/جرائم خرد سرقت اغلب به علت بی‌توجهی نهادها اتفاق می افتد

رئیس دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه خوشبختانه در استان جرائم سازمان‌یافته سرقت نداریم و جرائم سرقت خشن در حد صفر است، گفت: عمده جرائم سرقت مربوط به جرائم خرد بوده که بخشی از آن به علت بی‌توجهی سازمان‌ها و نهادها اتفاق می‌افتد. به گزارش قلم پرس،از تبریز به نقل از روابط عمومی دادگستری […]رئیس دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه خوشبختانه در استان جرائم سازمان‌یافته سرقت نداریم و جرائم سرقت خشن در حد صفر است، گفت: عمده جرائم سرقت مربوط به جرائم خرد بوده که بخشی از آن به علت بی‌توجهی سازمان‌ها و نهادها اتفاق می‌افتد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی، موسی خلیل‌اللهی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در خصوص آمار و میزان سرقت در استان اظهار کرد: در بحث سرقت وضعیت استان نسبت به میانگین کشوری در حد مطلوب بوده اما نباید به این موضوع قانع باشیم، باید با ارائه راهکارهای پیشگیرانه در راستای تثبیت و کاهش آمار تلاش کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در استان جرائم سازمان‌یافته سرقت نداریم و جرائم سرقت خشن در حد صفر بوده و مطلوب است و عمده جرائم سرقت مربوط به جرائم خرد بوده که بخشی از آن توسط معتادان انجام می شود.

رئیس دادگستری کل آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری خاطرنشان کرد: نهادها و سازمان‌ها باید طرح‌های لازم برای پیشگیری از سرقت را ارائه کنند و اعلام کنند که در راستای پیشگیری از سرقت چه اقداماتی را انجام داده‌اند.

خلیل‌اللهی با اشاره به برخی تخلفات عملکردی توسط دستگاه‌ها و سازمان‌ها ادامه داد: تخلفات عملکردی برخی از مدیران ناشی از ناآگاهی از قوانین بوده که در این خصوص می توان با آموزش‌ها و تعاملات لازم از بروز تخلفات پیشگیری کرد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع بحث نقد دستگاه قضایی، بیان کرد: در دوره تحول و تعالی قوه قضائیه که در دوره ریاست آیت‌الله اژه‌ای نامگذاری شده تلاش قوه قضائیه بر این بوده تا در کنار نظارت درون سازمانی، نظارت مردمی را نیز اضافه کند.

رئیس دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: سامانه‌ای طراحی شده که هر کس به عنوان ارباب رجوع دعوت و وارد دستگاه قضایی می‌شود پس از اتمام و خروج می‌تواند نسبت به عملکرد و برخورد دستگاه قضایی نظر خود را اعلام کنند و بر اساس آخرین آمار میزان رضایت ارباب رجوع از برخورد دستگاه قضایی در آذربایجان‌شرقی ۷۰ درصد بوده که البته با توجه به نوع عملکرد دستگاه قضایی رضایتمند است.

انتهای پیام/۶۰۰۲۵/س